مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران:

مجتمع آبرسانی دشت مشاء دماوند به‌زودی بهره‌برداری می‌شود/ روستای گرمابسرد تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار ندارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران با بیان اینکه مجتمع آبرسانی دشت مشاء به‌زودی بهره‌برداری می‌شود، گفت: روستای گرمابسرد تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، رضا پور رجب در آیین افتتاح مجتمع آب‌رسانی روستایی رودافشان از توابع شهرستان دماوند که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای کلاک در خصوص این پروژه اظهار داشت: پروژه آبرسانی دو روستای کلاک و یدره از چهار روستای مجتمع آبرسانی رودافشانی جزو مصوبات دولت بوده و از صندوق توسعه ملی با اعتباری بالغ‌بر شش میلیارد تومان به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: این مجتمع از یک حلقه چاه فلمن در ارتفاع یک هزار و ۷۰۰ متر تأمین آب می‌کند و برای اجرای پروژه ۱۲ کیلومتر خط انتقال با استفاده از لوله فولادی مانیسمان و پلی اتیلن ۲۰ بار در سایز ۱۶۰ میلیمتر، ۲ ایستگاه پمپاژ و سه باب مخزن ذخیره ۵۰ مترمکعبی به ظرفیت یک هزار متر مکعب برای ۵۰۰ خانوار به بهره‌برداری رسید.

این مقام مسئول بیان کرد: این مجتمع چهار روستای کلاک، یدره، رودافشان و مشهد از توابع شهرستان دماوند را تحت پوشش دارد که امروز آبرسانی از دو روستای کلاک و یدره به مرحله بهره‌برداری رسید و در آینده نزدیک روستاهای رودافشان و مشهد نیز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۳۷ میلیارد تومان به منظور افتتاح مجتمع‌های آبرسانی در روستاهای استان تهران از طریق صندوق توسعه ملی انجام می‌شود، افزود: تا پایان سال ۱۰ مجتمع آبرسانی برای ۱۱۲ هزار نفر جمعیت روستایی در دستور کار داریم.

این مقام مسئول با اشاره به ۲ پروژه مهم در سال جاری در روستاهای استان تهران، گفت: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب روستای نیکنامده از توابع شهرستان شمیرانات در شهریور ماه و تصفیه‌خانه آب روستای گل حصار شهرستان ری با استفاده از روش نانو فیلتراسیون برای نخستین بار در کشور تا پایان آبان افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به دیگر پروژه‌های این منطقه افزود: یک مجتمع آبرسانی در مهاباد فیروزکوه و یک مجتمع دشت مشاء دماوند را به زودی بهره‌برداری خواهیم کرد.

پور رجب در خصوص مشکلات آب روستای گرمابسرد از توابع شهرستان دماوند نیز گفت: این روستا تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار ندارد و در نظر داریم بعد از اینکه تحت اختیار ما قرار گرفت بتوانیم مشکل آب این روستا را نیز برطرف کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن