بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) دماوند به ۸۰۰ میلیون تومان تجهیزات آزمایشگاهی و رادیولوژی نیاز دارد/ طبیعت دوستان برای درختکاری و سبز تر کردن شهرستان دماوند اقدام کنند

خطیب جمعه دماوند گفت: بیمارستان حضرت فاطمه(س) این شهر حدود ۳۰۰ میلیون تومان جهت تهیه تجهیزات آزمایشگاهی و حدود ۵۰۰ میلیون تومان جهت تهیه تجهیزات رادیولوژی نیازمند حمایت مالی است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی پدر خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که با حضور نمازگزاران در مسجد جامع با رعایت پرتکل های بهداشتی برگزار شد به ۱۴ اسفند ماه آغاز هفته احسان و نیکوکاری و روز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند علاج فقر به شکل اصولی در جامعه از راه استقرار عدالت اجتماعی و نظام عادلانه در محیط جامعه مرتفع می شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد یادگار ارزشمند امام خمینی (ره) و واسطه کمک رسانی مردم به محرومان است، گفت: کمیته امداد امام شهرستان دماوند ۲ هزار نفر را زیر پوشش دارد که ۶۰ درصد آنان زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنان هستند.

امام جمعه دماوند افزود: ۴۰۰ خانوار افراد سالمند، ۵۵ یتیم، ۱۹۴ دانش آموز و ۲۰ دانشجو زیر پوشش کمیته امداد دماوند است که با توجه به فرارسیدن هفته احسان و نیکوکاری و ایام سال نو، نیازمند کمک های مردمی هستند.

وی با اشاره به اینکه هشتم اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی است، اظهار داشت: امور تربیتی و پایداری از ارزش های اسلامی در مدارس، یادگار شهیدان رجایی و باهنر است.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه مهم ترین هدف امور تربیتی حراست از مرزهای اقتصادی، حفظ دستاوردها و تبیین ارزش های انقلاب در مدارس است، افزود: معلمان و والدین همزمان با پیگیری امور علمی دانش آموزان با جدیت پیگیر امور تربیتی و دینی آنان باشند.

وی به در پیش بودن روز درختکاری اشاره و اضافه کرد: در روز درختگاری می توانیم به یاد هر شهید یک یا چند اصله نهال بکاریم و اینگونه فرهنگ درختکاری را با فرهنگ ایثار و شهادت گره بزنیم.

خطیب جمعه دماوند از شهرداری و دهیاری ها خواست که با همکاری اداره منابع طبیعی این مهم را در دستور کار قرار دهند.

وی همچنین به سالروز وفات شهادت گونه حضرت زینب کبری(س) در نهم اسفندماه اشاره کرد و گفت: حضرت زینب (س) بانویی موحد، ولایتمدار و بصیر بود و شجاعت بی نظیر آن حضرت زبانزد شیعه و سنی است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا