امام جمعه دماوند:

زلزله‌زدگان شهر سی‌سخت به کمک‌های مردم دماوند نیاز دارند/ ساختمان‌های غیرمقاوم جان مردم دماوند را هنگام زلزله تهدید می‌کند

امام جمعه دماوند با بیان اینکه زلزله‌زدگان شهر سی‌سخت به کمک‌های مردم دماوند نیاز دارند، گفت: ساختمان‌های غیرمقاوم جان مردم دماوند را هنگام زلزله تهدید می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که در مسجد جامع برگزار شد با اشاره به سیاست های آمریکایی بایدن در مورد کشور یمن، اظهار داشت: این روزها حدود شش سال از حمله عربستان به یمن گذشته و سعودی ها به اهداف خود دست نیافته اند.

وی با بیان اینکه مردم یمن در محاصره کامل هستند و از حقوق اولیه خود محرومند، افزود: ثروتمندترین کشور منطقه ما یعنی عربستان، با پشتیبانی همه جانبه ارتجاع عربی، رژیم صهیونیستی و آمریکا در مقابل یمن به زانو درآمده است؛ یمن فقیرترین کشور عربی، کابوس ثروتمندترین کشور عربی شده و این ثمره مقاومت است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دراین شرایط جو بایدن به فکر آتش بس صلح و بستن پرونده یمن افتاده است، ادامه داد: بیش از آنکه یمن و مردم مظلوم آن برای جو بایدن مهم و حیاتی باشند، عربستان و آل سعود برای او اهمیت دارد.

خطیب جمعه دماوند تصریح کرد: جنگ یمن علاوه بر بجای گذاشتن میلیاردها دلار خسارت برای عربستان، هیچ آورده ای برای مثلث غربی، عبری و عربی نداشته و تداوم این جنگ نابودی سریع تر آل سعود را در پی خواهد داشت؛ شکست آل سعود در جنگ یمن رسوایی راهبردی و ده ها برابر بدتر از شکست داعش است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی شکست عربستان را مساوی با سرعت گرفتن اخراج آمریکا از منطقه و سرعت یابی زوال رژیم صهیونیستی زودتر از موعد ۲۵ساله دانست و گفت: عجله جو بایدن برای بستن پرونده جنگ یمن بخاطر دلسوزی برای مردم یمن نیست بلکه برای نجات آل سعود است.

وی در ادامه با اشاره به زلزله ۵.۶ دهم ریشتری در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز بیان داشت: مردم عزیز زلزله زده سی سخت به کمک نیاز دارند و این وظیفه ماست از طریق کمیته امداد و هلال احمر به آنان یاری رسانیم.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه شهرستان دماوند زلزله های بزرگی را در طول تاریخ تجربه کرده است، گفت: اکثر خسارات زلزله مربوط به بافت های قدیمی و فرسوده است و مسئولین برای جلوگیری از خسارات احتمالی زلزله در دماوند سریعا اقدام کنند چراکه ساختمان های غیر مقاوم جان مردم را تهدید می کند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: امسال به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان دماوند برگزار نخواهد شد و کسانی که از عمل فضیلت اعتکاف محروم مانده اند بهتر است در هر یک از این سه روز نماز حضرت جعفر طیار(ع) را بخوانند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا