جلسه بررسی مشکلات کشتارگاه دماوند برگزار شد

جلسه بررسی مشکلات کشتارگاه دماوند با حضور فرماندار شهرستان دماوند، سرپرست معاونت سیاسی انتظامی و مسئولین ادارت و نهادهای مرتبط برگزار شد.

فرماندار شهرستان دماوند در این جلسه گفت: کشتارگاه دماوند یک کشتارگاه سنتی است که هزینه های زیادی برای رفع نواقص صورت گرفته اما  در حال حاضر زیر ساخت مناسب و مطلوبی برای ذبح دام ندارد.

وی افزود: احداث کشتارگاه صنعتی نیز با اختصاص زمین و هزینه بسیار بالایی امکان پذیر است که به علت پایین بودن تعداد کشتار روزانه و مصرف شهرستان بخش خصوصی نیز علاقه ای به سرمایه گذاری در این بخش را ندارد.

علیرضا قاسمی فرزاد به شیوع بیماری تب کریمه کنگو اشاره کرد و اظهار داشت: برای پیشگیری از این بیماری نیازمند تجهیز کشتارگاه فعلی به دستگاه های پیش سرد کن است که باید به سرعت انجام شود.

فرماندار شهرستان شهردار و شورای اسلامی شهر دماوند را موظف ساخت ظرف مدت یک هفته دستگاه های سردخانه ای قابل حمل تهیه کنند و در محل کشتارگاه فعلی مستقر نمایند تا کنترل بیماری صورت گیرد.

وی همچنین از اختصاص زمین به منظور احداث کشتارگاه دماوند خبر داد و افزود: این زمین در منطقه ای خارج از شهر در اختیار شهرداری قرار می گیرد و شهرداری ظرف مدت چندماه کشتارگاهی استاندارد احداث خواهد کرد.

در ادامه موضوع انتقال محل دپوی زباله از مکان فعلی مورد بررسی قرار گرفت و شهرداری دماوند موظف شد ظرف مدت یک ماه محل جمع آوری زباله شهر دماوند را به مکان جدید در نقطه ای دور از منطقه شهری منتقل سازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن