رئیس دانشکده کشاورزی و علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی رودهن:

۲ هکتار از اراضی کشاورزی مزرعه کولیک در دانشگاه آزاد رودهن زیر کشت انگور رفت/ الگوی کشت مزرعه کولیک بر مبنای گیاهان کم آب تنظیم شده است

رئیس دانشکده کشاورزی و علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی رودهن گفت: دو هکتار از اراضی کشاورزی مزرعه کولیک این دانشگاه زیر کشت انگور دیم رفت.

به گزارش پایگاه خبری تارود، سعید صفری در مراسم درختکاری در دانشگاه آزاد اسلامی رودهن گفت: با حمایت‌های رئیس دانشگاه مبنی بر کسب منابع غیر‌شهریه‌ای، این دانشکده با همکاری سایر قسمت‌ها، اقدام به کاشت ۹۰۰ نهال انگور دیم به مساحت دو هکتار در مزرعه کشاورزی کولیک کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سطح منطقه با کمبود منابع آبی مواجه هستیم از این رو الگوی کشت مزرعه بر مبنای گیاهان کم آب تنظیم شده و به همین منظور علاوه بر کشت گل محمدی، کشت انگور دیم برنامه‌ریزی و اجرایی شد.

صفری افزود: در این دو‌ هکتار دو نوع انگور دیم به نام‌های کندری و سیاه سردشت کشت شده که نوع کندری آن دارای حبه‌های بسیار درشت با رنگ قرمز متمایل به بنفش بوده و میوه آن بیشتر برای تازه‌خوری و تهیه آبغوره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس دانشکده کشاورزی و علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی رودهن ادامه داد: رقم سیاه سردشت با توجه به شرایط آب و هوای دماوند که مشابهت زیادی به اقلیم و آب و هوای مناطق غربی کشور دارد، انتخاب و کشت شد از این نوع انگور برای تهیه مویز و کشمش استفاده می‌شود و در شرایط کم‌آبی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

مزرعه کولیک در دانشگاه آزاد رودهن (1) مزرعه کولیک در دانشگاه آزاد رودهن (1) مزرعه کولیک در دانشگاه آزاد رودهن (1)

منبع: آنا

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن