نقش تعاونی وزارت کشور در روستای محمودیه + تصاویر

فرماندار دماوند گفت: وزارت کشور دخالتی در روستای محمودیه و زمین‌ های مربوط به این روستا ندارد و تنها یک تعاونی در داخل وزارت کشور همچون دیگر تعاونی های موجود در دماوند، در محمودیه در حال عمران است که در حاشیه روستا بودن این تعاونی، این مسائل را بوجود آورده است.

96207701743338543018

به گزارش تارود، ناصر محمودی‌ فرد در پاسخ به این پرسش که علت انتصاب زمین‌ های محمودیه به وزارت کشور چیست و آیا این طرح برای وزارت کشور است؟، اظهار داشت: وزارت کشور از لحاظ حقوقی و قانونی نقشی در محمودیه ندارد؛ در وزارت کشور چند تعاونی وجود دارد که یکی از این تعاونی‌ ها زمینی را در محمودیه خریده است و با اعضای خود طی توافقاتی در آن زمین آغاز به کار کرده و همچون سایر تعاونی‌ های شهرستان دماوند در حال انجام کارهای خود است.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه این تعاونی در بافت روستایی قرار دارد، بحث‌ های مختلفی برای آن به وجود آمده است؛ در روستای محمودیه شورای اسلامی وجود دارد و این شورا در حال پیگیری کار‌های در ارتباط با خود است و وزارت کشور نیز به طور قانونی دخالتی در این روستا ندارد.

21956851743313699530

فرماندار دماوند همچنین در پاسخ به این پرسش فارس که در خصوص منابع آبی طرح‌ های گردشگری همچون دریاچه مصنوعی روستای محمودیه، پیش‌ بینی‌ های لازم انجام شده است یا خیر، گفت: هر طرحی که در قالب گردشگری مطرح می‌شود، 15 دستگاه و نهاد در خصوص آن نظر می‌دهند.

محمودی‌فرد ادامه داد: تا زمانی که نظرات آن‌ ها تأمین نشود، امکان اجازه صدور اجرای طرح وجود ندارد؛ به همین خاطر، تأمین منابع آبی این طرح‌ها در نظر گرفته شده و مخالفتی تاکنون در این زمینه صورت نگرفته است؛ در خصوص دریاچه محمودیه نیز این طرح از چاه آب خود منطقه تأمین می‌شود.

68041642415285972598

محمودیه در دادگاه تجدید نظر تبرئه شده است

فرماندار دماوند گفت: استانداری تهران قائل بر این است که روستای محمودیه از سال ۴۵ جزو روستا و دارای کد آبادی بوده و استانداری تهران نیز به طور رسمی طی نامه‌ای با امضای استاندار به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی این موضوع را منعکس و اعلام کرده است که این روستا در تقسیمات کشوری در دهستان جمع‌ آبرود شهرستان دماوند قرار گرفته، دارای مجوز هیئت وزیران وقت و دارای کد آبادی بوده است.

73387910534941817305

محمودی‌فرد ادامه داد: همچنین محمودیه در سال ۴۵ نیز در سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور مد نظر بوده و بر اساس آمارگیری جهاد کشاورزی که در سال ۶۰ صورت گرفت، محمودیه در فهرست نقاط شهرستان دماوند قرار داشته است.

وی گفت:‌ اختلافاتی که بیشتر در این زمینه وجود دارد، به سبب کاربری زمینی است که در این روستا وجود دارد؛ در این زمینه امور اراضی جهاد کشاورزی شکایتی را تنظیم می‌کند که در دادگاه بدوی این روستا محکوم می‌شود، اما در دادگاه تجدید نظر تبرئه می‌شوند و با توجه به اینکه نامه تبرئه نیز رسیده به ما ارائه شد، فرمانداری نیز طی نامه‌ای آن را به معاونت عمرانی استانداری تهران منعکس کرد و تقاضای راه حل کردیم که جهاد کشاورزی در حال پیگیری است و فرمانداری شهرستان دماوند نیز تخلفات را بررسی و با آن برخورد کرده است.

فرماندار دماوند در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی چندی پیش در مصاحبه‌ ای مدعی تخلف 180 هکتاری تغییر کاربری اراضی توسط وزارت کشور شده بود و آیا شما از این تخلف اطلاعی دارید یا خیر، گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر وجود تخلفی به عنوان 180 هکتاری شهر آبعلی به ما ارائه نشده است.

محمودی‌ فرد بیان کرد: در این زمینه تنها خبر آن را مطالعه کردم، اما در صورتی که گزارشی مبنی بر این تخلف به فرمانداری شهرستان دماوند ارائه شود، قطعاً پیگیری خواهیم کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/س

*اخبار مرتبط

*محمودیه دماوند؛ نا-آبادی که موانع و پست برق آن جمع شد

*بی‌تکلیفی مزرعه یا روستا بودن محمودیه دماوند و حکایت ساخت‌وسازهای غیرمجاز منصوب به وزارت کشور

*تخریب کلیه بناهای مزرعه محمودیه دماوند+فیلم

*نقش تعاونی وزارت کشور در روستای محمودیه + تصاویر

*محمودیه دماوند؛ اراضی ممنوعه برای ورود مردم عادی

*صدور احکام پرونده ساخت‌وسازهای غیر مجاز در محمودیه

1 دیدگاه

  1. بنده با طایفه ام جد در چد در روستای وادان زندگی نموده ایم وجود چنین اسمی {محمودیه} را نشنیده بودیم و از چند سال گذشته که محمودیه را بوجود آوردند آب روستای وادان کم وکمتر شده و جوانان نیز زمین های کشاورزی را به پولدارها می فروشند و زمین کشاورزی تبدیل به ویلا شده است و اغلب همان جوانان می شوند سرایدار ویلاها .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا