صدور ۱۴۹ جلد سند مالکیت در حوزه شهری و روستایی شهرستان دماوند طی ۶ ماه گذشته/ اجرای طرح هادی در روستاهای اهران، بیدک، چنار شرق، زان و یلقان دره در دستور کار قرار دارد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند از صدور ۱۴۹ جلد سند مالکیت در حوزه شهری و روستایی طی ۶ ماه گذشته و اجرایی شدن طرح هادی در روستاهای اهران، بیدک، چنار شرق، زان و یلقان دره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، محسن حاجی عزیزی با اشاره به صدور سندهای روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تحت پوشش این نهاد طی ۶ ماه گذشته، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون سندهایی که به مردم روستا و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت همچون شهرهای آبسرد، آبعلی و کیلان صادر شده، ۳۰ سند در روستا و ۱۱۹ سند مربوط به حوزه شهری بوده است.

وی با اشاره به تسهیلات روستایی نیز خاطرنشان کرد: چند نوع تسهیلات به مردم توسط این نهاد اختصاص می‌یابد که یکی از آنها تسهیلات ویژه ۱۸ میلیون تومانی برای ساخت مسکن و ۲۰ میلیون تومانی برای تخریب و نوسازی است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند تصریح کرد: ۶۲ نفر برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که در ۶ ماه نخست امسال تاکنون ۳۰ نفر تسهیلات دریافت کردند و همچنین ۲۵ مورد برای دریافت وام حوادث معرفی شدند که از میان ۱۵ مورد منجر به انعقاد قرارداد شد.

حاجی عزیزی گفت: برای تعمیرات دو میلیون تومانی از ۱۰ مورد معرفی شده تاکنون پنج مورد قرارداد انعقاد کردند.

وی در خصوص وضعیت مسکن مهر مهرآباد بیان کرد: ۲۶ تعاونی در این شهرک مسکونی فعالیت می‌کنند که شامل چهار هزار و ۲۷۵ واحد است که سه هزار  ۲۰۵ واحد تکمیل شده و ۴۶۸ واحد نیمه فعال است و تعداد متقاضیان اختصاص یافته ۳۷۰۲ و فاقد متقاضی ۵۷۳ نفر و تعداد فروش اقساطی دو هزار و ۵۱۳ مورد است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دماوند عنوان کرد: به منظور تکمیل ۱۲۴۳ واحد، درخواست دریافت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی داده‌ایم و علاوه بر این موضوع به غیر از ۴۲۷۵ واحد در حدود دو هزار ۷۰۰ واحد به صورت انفرادی از تسهیلات مسکن مهر استفاده کردند و اقدام به ساخت کردند.

حاجی عزیزی در ارتباط با طرح هادی روستایی نیز تصریح کرد: اجرای طرح هادی در خصوص روستاهای اهران، بیدک، چنار شرق، زان و یلقان دره در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه پیش بینی‌های لازم جهت اجرای این پروژه عمرانی را در هفت روستا با اعتباری بالغ‌بر دو میلیارد تومان شده است، گفت: هم اکنون تهیه طرح هادی در ۱۳ روستا از محل اعتبارات سال ۹۱، ۹۴ و ۹۵ در حال بازنگری است که این مهم کمک شایانی به اهالی روستا در خصوص تغییر کاربری برای روستاهایی که افزایش جمعیت دارند خواهد کرد.

همچنین حاجی عزیزی در مورد فعالیت‌های این نهاد در طی شش ماه دوم امسال بیان کرد: اجرای طرح هادی در هفت روستا با در نظر گرفتن اعتبار دو میلیارد تومانی و انجام پروژه آسفالت معابر هفت روستا سربندان، مهرآباد، جابان، وادان، حصار، نوده و به یدک با تأمین یک هزار تن قیر یارانه‌ای که ۷۰۰ تن قیر در قالب معادل سازی (۵۰ درصد تأمین آسفالت توسط بنیاد مسکن) و ۳۰۰ تن قیر مستقیم (توسط شورا از محل اعتبارات ارزش افزوده) و ۹ هزار تن آسفالت که در مجموع ۵۸ هزار و ۲۳۰ متر مربع را آسفالت خواهیم کرد.

لازم به ذکر است، طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، شهرستان دماوند دارای ۱۶۸ روستا و آبادی است که از این میزان ۵۳ روستا بالای ۲۰ خانوار و مابقی زیر ۲۰ خانوار هستند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن