فرماندار شهرستان دماوند:

با حفظ مؤلفه‌های لازم شهرستان دماوند را به سمت گردشگری سوق دهیم/ اختصاص ۹۰ نقطه شهری و روستایی شهرستان دماوند جهت توسعه گردشگری

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه با حفظ مؤلفه‌های لازم این شهرستان را به سمت گردشگری سوق دهیم، گفت: ۹۰ نقطه شهری و روستایی شهرستان دماوند جهت توسعه گردشگری اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مجید صفری در نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند با حضور سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اظهار کرد: شهرستان دماوند قطعاً در استان تهران و کشور یک منطقه خاص است که اگر مورد توجه ویژه از لحاظ عمران،‌ گردشگری و نگهداشت آب و هوا قرار نگیرد استان و کشور حتماً متضرر می‌شوند.

وی افزود: در راستای اجرای سیاست‌های دولت و با توجه به اعلام شدن شهر دماوند به عنوان پایلوت گردشگری، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا ظرفیت این منطقه را به سمت گردشگری با حفظ مؤلفه‌های لازم سوق دهیم.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: اگر گردشگری توسعه پیدا می‌کند نباید کشاورزی، آب و هوا صدمه بخورد، شهرستان دماوند استعداد این را دارد که به قطب گردشگری ایران تبدیل شود.

صفری بیان کرد: از ابتدای امسال بعد از مصوبه شورای برنامه‌ریزی مشترک استان تهران، ۳۰ نقطه را به عنوان مناطق شهری توسعه گردشگری و ۶۰ نقطه را در مناطق روستایی انتخاب کردیم که از ۳۰ نقطه گردشگری، ۷ منطقه مشخص شده و در مراحل پایانی قرار دارد.

وی اضافه کرد: همچنین از ۶۰ نقطه مذکور نیز ۲۰ نقطه مشخص شده و از این تعداد ۱۱ نقطه بهره‌برداری شده است، اتفاقاتی که در شهرستان دماوند افتاده تحولی در گردشگری و میراث فرهنگی به شمار می‌رود و انقلابی بزرگ در این زمینه بوده است.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: در شهرستان دماوند با محدودیت مواجه هستیم و میراث فرهنگی باید در خصوص بهره‌برداری از ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و امکانات موجود منطقه مطالبه گری کند که این انتظار ما از دولت است.

صفری افزود: اگر شهرستان دماوند در اجرای سیاست‌های دولت پایلوت کشوری شده است نیاز به یک برنامه دارد، در اجرای سیاست‌های دولت در راستای توسعه گردشگری از تمام فرصت‌های شهرستان دماوند استفاده کرده‌ایم.

وی گفت: وقتی میگوییم ۳۰ نقطه گردشگری در شهرستان دماوند، یعنی سرمایه‌گذارانی در حد ملی و فراملی باید در این زمینه نقش داشته باشند،‌ حتماً طرح‌هایی بزرگ در این حد در شهرستان دماوند اجرا خواهیم کرد و باید ۶۰ نقطه در روستاها به ثمر بنشیند.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در خصوص سایر مسائل اشتغال و توسعه روستایی همچنین نگهداشت آب و کشاورزی را باید با این شیوه برنامه‌ریزی شده و منسجم حل کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن