شهرستان دماوند در زکات مستحبی نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی داشته است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ه) استان تهران گفت: شهرستان دماوند در زکات مستحبی نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی داشته است.

ابوالفضل پرپنچی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: در بحث زکات چند سالی است که کمیته امداد فعالیت‌هایی انجام می‌دهد و طی چند سال گذشته رشد بسیار خوبی در این زمینه شاهد بودیم.

وی افزود: امسال 130 میلیون تومان جمع آوری زکات را در برنامه داشتیم، تاکنون 134 میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی را جمع‌اوری کرده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ه) استان تهران ادامه داد: شهرستان دماوند در زکات مستحبی نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی داشته است، این ظرفیت خوبی است تا بتوانیم به استان‌های دیگر نیز خدمترسانی کنیم.

پرپنچی بیان کرد: موضوع زکات باید در تبلیغات دیده شود و تبلیغ این امر یک سرمایه‌گذاری می‌باشد همچنین به اندازه اعتمادسازی می‌توانیم از زکات بهره برد.

وی تصریح کرد: انعکاس این کمک‌ها به قشر جامعه و روشنگری در این زمینه موجب اعتمادسازی مردم می‌شود و در این صورت می‌توانیم بیشتر به همنوعان خود کمک کنیم لذا خدمت‌رسانی باید برای مردم ملموس باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ه) استان تهرانبیان داشت: بسیج همیشه همراه و همدل با کمیته امداد بوده و امور خیریه را رقم زده‌ است. ما نیز همصدا شده و با یکدیگر عهد می‌بندیم و تا زمانی که دیگر فقیری در جامعه وجود نداشته باشد تلاش می‌کنیم.

پرپنچی عنوان کرد: با توجه به تحولات اقتصادی و تورم قشر ضعیف این فشار را بیشتر درک می‌کند پس نیاز ما به خیرین بیشتر می‌شود و تلاش برای جمع آوری زکات که پاک کننده گناهان است باید بیشتر شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ه) استان تهران گفت: بسیاری از مردم تمایل دارند به نیازمندان کمک کنند اما روش مناسب و قابل اعتماد را بلد نیستند لذا آشنایی و اعتمادسازی مردم نسبت به امر زکات ضرورت دارد.

پرپنچی گفت: خیرین شهرستان دماوند توانسته‌اند کمک‌های بدون چشمداشت قابل قبولی به نیازمندان و قشر فقیر داشته باشند که قابل تحسین است.

وی عنوان داشت: چهارم اسفندماه همایش مفصلی در خصوص زکات به صورت سراسری در استان تهران برگزار خواهد شد تا اثربخشی و ترویج زکات را در بین آحاد جامعه داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا