۲ کوهنورد در ارتفاعات دریاچه تار نجات پیدا کردند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند از نجات دو کوهنورد در ارتفاعات دریاچه تار در این شهرستان خبر داد.

Hikers

به گزارش تارود، حمید فرهادی اظهار داشت: از طریق مرکز پاسخ‌گویی اضطراری ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان تهران مطلع شدیم که دو کوهنورد در ارتفاعات دریاچه تار دماوند گرفتار شده‌اند.

وی افزود: پس از هماهنگی‌ ها و بررسی‌ های لازم با مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند، مقرر شد یک تیم نجات سه نفره همراه با یک دستگاه آمبولانس به منطقه اعزام شوند و پس از بررسی‌های اولیه، اگر احتیاج به تیم پشتیبان داشتند، اعلام کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند گفت: با توجه به اینکه حسین فارابی مسئول امداد و نجات رهبری این تیم را بر عهده داشت، به وسیله موقعیت‌یاب جغرافیایی مشخص شد که این دو کوهنورد در ارتفاع سه هزار و ۸۰۰ متری کوه‌های دوبرار از ارتفاعات دریاچه تار گرفتار شده‌اند.

وی افزود: با توجه به بارش شدید باران و برودت هوا و وجود برف و همچنین تاریک بودن منطقه، تیم اعزامی پس از سه ساعت پیاده‌روی توانستند آن دو نفر را پیدا کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند تصریح کرد: پس از پیدا شدن دو نفر کوهنورد با توجه به سرمای شدید به آنها پتو و مواد غذایی رسانده و پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد که پای یک نفر از آنها دچار شکستگی شده است.

فرهادی اضافه کرد: پس از معاینه و انجام کمک‌ های اولیه مصدوم به پایین کوه انتقال داده شد و نحاتگران، آن‌ها را به آغوش خانواد‌ه‌های خود بازگرداندند.

منبع: فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن