در نشست بررسی مشکلات معادن شهرستان دماوند مطرح شد؛

استعلام مجوز صدور و یا تمدید پروانه بهره‌برداری معادن در دماوند نیازمند هماهنگی با فرمانداری است/ نظارت دقیق‌تر در خصوص نگرانی‌های زیست‌محیطی و تخریب برخی مناطق دماوند/ تعیین تکلیف ساماندهی معادن غیرفعال و راکد در دماوند در دستور کار باشد

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه استعلام مجوز صدور و یا تمدید پروانه بهره‌برداری معادن نیازمند هماهنگی با فرمانداری است، گفت: نظارت دقیق‌تر در خصوص نگرانی‌های زیست‌محیطی و تخریب برخی مناطق توسط معادن و تعیین تکلیف ساماندهی معادن غیرفعال و راکد در دستور کار باشد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در نشست بررسی مشکلات معادن شهرستان دماوند که با حضور رئیس اداره معادن استان تهران برگزار شد، ضمن حمایت از حضور و فعالیت معادن در این شهرستان اظهار داشت: معادن بخشی از فعالیت‌های اقتصادی شهرستان دماوند هستند که به‌موجب آن‌هم اشتغال ایجادشده و هم در شکوفایی اقتصادی منطقه نقش مهمی را دارد.

وی افزود: برخی نگرانی‌ها در این حوزه وجود دارد که می‌بایست با هماهنگی اداره صنعت،معدن تجارت شهرستان دماوند و مسئولین امور معادن استان رفع گردد تا هم دغدغه مردم در این زمینه برطرف شود و هم معدن کاران بتوانند کار خود را ادامه دهند.

فرماندار شهرستان دماوند به موضوع عدم استعلام مجوز صدور و یا تمدید پروانه بهره‌برداری معادن از فرمانداری شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: فعالیت برخی از معادن باعث بروز مشکلاتی برای مردم می‌شود که لازم است قبل از صدور مجوز با فرمانداری شهرستان به‌عنوان نهاد حاکمیتی هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

صفری خاطرنشان ساخت: نگرانی‌های زیست‌محیطی و تخریب برخی مناطق به‌واسطه کارهای معدنی دیگر موضوعی است باید با نظارت دقیق‌تر متولیان امر این نگرانی‌ها برطرف گردد.

وی در ادامه به معادن غیرفعال و راکد در شهرستان نیز اشاره کرد و تصریح کرد: تکلیف ادامه فعالیت این معادن نیز باید به‌سرعت مشخص شود و اگر افرادی که امتیاز بهره‌برداری دارند و قادر به ادامه کار نیستند ساماندهی شوند.

همچنین در این نشست میرمحمدی رئیس اداره معادن استان تهران پیرامون مسائل مطرح‌شده اظهار داشت: در ۳ سال گذشته هیچ مجوزی برای معدن در استان صادر نشده است.

وی افزود: در قانون استعلام از فرمانداری شهرستان برای صدور و یا تمدید پروانه دیده نشده اما می‌توان با تعامل و هماهنگی این مشکل را برطرف نمود تا نگرانی شهرستان در این موضوع کاسته شود.

*وجود ۹۳ معدن با فراوانی ۱۷ماده معدنی در دماوند/ فعالیت تاکنون ۵۵ معدن در دماوند

گفتنی است در شهرستان دماوند تعداد ۹۳ معدن با فراوانی ۱۷ماده معدنی وجود دارد که از این تعداد ۵۵ معدن در حال فعالیت است و ۹۳۰ نفر در این معادن مشغول کار هستند.

مشکلات معادن دماوند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن