نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس خبر داد؛

وضعیت امامزاده هاشم(ع) از طریق معاون حقوقی رئیس جمهور در حال پیگیری است/ مسئولان شهرستان آمل درصدد تغییر مرز تهران و مازندران هستند

نماینده مردم شهرستان‎‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت امامزاده هاشم(ع) از طریق معاون حقوقی رئیس جمهور در حال پیگیری است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، قاسم میرزایی‌نیکو در نشست شورای استان تهران به میزبانی شهرستان دماوند در راستای بررسی مسائل و مشکلات شهری و روستایی با اشاره به موضوع انتقال آب سرچشمه‌های تاررود به مناطق پایین دست اظهار کرد: این طرح سابقه دراز مدتی دارد و سال‌ها با کشمکش‌های منطقه ایی و چالش‌هایی همراه بوده است؛ حضور وزیر محترم نیرو به شهرستان طی ماه‌های اخیر و بازدید از منطقه مقرر شد مسئولان و کارشناسان مطالعات و پیشنهادات را مطرح کنند تا در پایان شهریورماه جمع‌بندی و در اختیار وزیر نیرو قرار گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: ضمن اینکه مجلس وزارت نیرو را موظف کرده تا ظرف مدت شش ماه موضوع مهم آب را که چالش امروز کشور است با معرفی هشت حوزه آبخیزی در کل کشور مورد مطالعه و حمایت قرار دهند که دماوند جزو این مناطق است و با کمک کارشناسان تقسیمات آب حل خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‎‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی همچنین به موضوع امامزاده هاشم(ع) و الحاق آن به استان مازندران اشاره کرد و گفت: مسئولان شهرستان آمل در صدد هستند تا این امامزاده به استان مازندران انتقال یابد و خط مرز استان تهران و مازندران تغییر یابد و این برگرفته از مسائل حاکم بر آنجا است.

میرزایی‌نیکو نقش سمن‌ها را در رفع این مشکل مؤثر دانست و گفت: این موضوع علاوه بر مسئولان استانی، مسئولان ملی به ویژه شخص معاون حقوقی رئیس جمهور در حال پیگیری هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا