همچنان با سردی هوا مصرف مشترکان آب در شهر دماوند بالاست/ در شهرک مهک خروجی مخزن 87 لیتر بر ثانیه است/ مصرف بالای آب در فصل زمستان جای تعجب دارد

رئیس امور بهره‌برداری آبفای شهر دماوند با بیان اینکه همچنان با سردی هوا مصرف مشترکان آب در شهر دماوند بالاست، گفت: در شهرک مهک خروجی مخزن 87 لیتر بر ثانیه است و مصرف بالای آب در فصل زمستان جای تعجب دارد.

مسعود هادی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: طی چند ماه گذشته اطلاع‌رسانی شده بود که در مصرف آب صرفه جویی شود و کنتور‌های آب بررسی شوند؛ خوشبختانه طیف گیری کنتورها رقم بالایی را نداشت و اگر باشد مربوط به ویلاها می‌باشد.

وی بیان کرد: در رابطه با یخ زدگی چاه‌ها بخشی از چاه‌ها به صورت واداری تنظیم می‌شوند؛ لذا مسیر رودخانه که یخ زده بود را با شکستن یخ‌ها باز کرده و جریان آب را برقرار کردیم.

هادی‌زاده افزود: جای تعجب است که در این هوای سرد چرا مصرف آب در برخی نقاط بالاست، در شهرک مهک خروجی مخزن 87 لیتر بر ثانیه است و این مصارف 70 تا 100 لیتری را در تابستان شاهد هستیم؛ لذا توصیه می‌شود در نگهداری کنتور دستورات و تذکرات لازم را بدهند تا با پوشاندن کنتور از هدررفت آب جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر در خصوص چاه‌های آب فعال هستیم و امید است تا فرارسیدن تابستان تعداد چاه‌های موردنیاز را برای ذخیره سازی آب حفر کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا