همزمان با ایام دهه کرامت صورت گرفت؛

برگزاری همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان در امامزاده هاشم( ع) دماوند

همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان در آستان امامزاده هاشم(ع) دماوند همزمان با ایام دهه کرامت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، آیت الله محمد امامی کاشانی، عضو مجلس خبرگان رهبری در همایشی که به مناسبت روز تکریم و بزرگداشت امامزادگان در آستان امامزاده هاشم( ع) دماوند برگزار شد، طی سخنانی دلیل بروز مشکلات اخلاقی و شرایط سخت در کشور را بی توجهی به تربت پاک و سیره امام زادگان دانست و گفت: زمانی می توان جایگاه امام زادگان را درک کرد، که با قلبی پاک و خالص به زیارت آن ها برویم.

وی ادامه داد: باید جایگاه امامزادگان را به خوبی بشناسیم، جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و امام زادگان در بین شیعیان بسیار والا است، حتی اهل تسنن نیز به ائمه اطهار ارادت داشته و احترامی ویژه برای جایگاه آن بزرگواران قائل بودند.

امام جمعه موقت تهران تلاش برخی از تکفیری های غیرمسلمان در جهت تضعیف جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت را غیرمرتبط با ارادت اهل تسنن به این بزرگواران دانست و افزود: علمای اهل سنت کتاب های بسیاری در خصوص جایگاه و سیره اهل بیت (ع) به رشته تحریر درآورده اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به تشریح جایگاه ویژه و ولایی اهل بیت در نزد شیعیان اشاره کرد و گفت: اهل بیت(ع) نزد خداوند مقرب هستند و خداوند متعال بعد از ائمه معصومین(ع) به امامزادگان جایگاه ارزشمند علم و معرفت بخشیدند.

امامی کاشانی با بیان این که امامزادگان در دوره های مختلف وارد ایران شدند، گفت: دوره اول و دوره عمده حضور آن ها در ایران مربوط به زمانی بود، که برای فرار از بیدادگری‌ ها و ستم ‌های‌ امویان‌ و به خصوص‌ حجاج‌ بن یوسف به سمت شرق کشور رفتند و دوره دیگر مربوط به زمان حضور امام رضا(ع) در ایران بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا