به مناسبت هفته جهاد کشاورزی صورت گرفت؛

افتتاح مرکز پرورش مرغ گوشتی و بوقلمون مولد در منطقه گندک دماوند

دو واحد مرکز پرورش مرغ گوشتی و بوقلمون در منطقه گندک دماوند به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با حضور معاون اقتصادی استانداری و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افتتاح شد.

حسین اردلانی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دماوند در حاشیه مراسم افتتاحیه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: این مرکز پرورش مرغ گوشتی توسط شرکت تعاونی بهمن در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع و سطح زیربنای بیش از ۱۰ هزار مترمربع راه‌اندازی شده است.

وی افزود: در حال حاضر این مرکز پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت ۸۶ هزار قطعه و میزان تولید سالانه ۸۰۰ تن فعالیت خود را آغاز می‌کند و این مرکز اخذ بدون تسهیلات بانکی و اختصاص زمین از سوی دولت با اعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان راه‌اندازی احداث شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دماوند با بیان اینکه این مرکز پرورش مرغ گوشتی میزان اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای ۴۸ نفر را ایجاد کرده است، گفت: بازار هدف این مرکز پرورش مرغ گوشتی با محوریت صادرات می‌باشد.

اردلانی در رابطه با افتتاح پروژه یک واحد پرورش بوقلمون در منطقه گندگ عنوان کرد: این مرکز پرورش بوقلمون توسط شرکت تعاونی بوقلمون مادر رنگارنگ در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مربع و سطح زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ‌بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: این مرکز پرورش بوقلمون مولد با ظرفیت ۲ هزار قطعه بوقلمون مولد و میزان تولید سالانه ۲۰۰۰ تن فعالیت خود را آغاز کرده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دماوند تصریح کرد: این مرکز پرورش بوقلمون مولد در منطقه گندک میزان اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای ۳۰ نفر را ایجاد کرده است.

اردلانی بیان کرد: با راه‌اندازی این مرکز پرورش بوقلمون مولد شاهد کاهش خروج ارز به میزان 0.5 میلیون یورو برای وادارت جوجه یک روزه بوقلمون خواهیم بود.

وی گفت: این مرکز پرورش بوقلمون دومین واحد بوقلمون استان تهران می‌باشد که در صورت بهره‌برداری دومین واحد بوقلمون مولد فعال کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن