محافل قرآنی و معنوی در محیط‌های تجمع مسافرین و گردشگران نوروزی شهرستان دماوند گسترش یابد/ افطار ساده برای مراجعین و مسافرین در قالب ایستگاه صلواتی فراهم شود

خطیب جمعه دماوند با بیان اینکه محافل قرآنی و معنوی در محیط‌های تجمع مسافرین و گردشگران نوروزی گسترش یابد، گفت: افطار ساده برای مراجعین و مسافرین در قالب ایستگاه صلواتی فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان همه شهرها و روستاهای ما باید رنگ و بوی روزه داری و قرائت قرآن داشته باشد، افزود: چه خوب است که دید و بازدیدهای نوروزی و صله رحم بعد از افطار و همراه با قرائت دعا باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باید افطاری ساده را ترویج کنیم؛ افطار دادن ثواب های بسیار زیادی دارد؛ نباید با تجمل گرایی و اسراف از این سنت حسنه جا بمانیم.

خطیب جمعه دماوند گفت: از شهرداری ها و دهیاری ها و گروه های جهادی و موکب داران تقاضا داریم، با همکاری مساجد افطار ساده برای مراجعین و مسافرین در قالب ایستگاه صلواتی فراهم کنند.

وی افزود: رستوران ها می توانند با اخذ مجوز و رعایت مقررات تعیین شده، در ایام نوروز به مسافرینی که روزه ندارند در محیط پوشیده که تظاهر به روزه‌خواری نشود خدمات خود را ارائه کنند.

خطیب جمعه دماوند بیان داشت: هیچ کس در ماه مبارک رمضان اجازه روزه خواری علنی ندارد و در صورت گزارش یا مشاهده اقدام قانونی انجام خواهد شد.

حجت الاسلام فتاح دماوندی تصریح کرد: از اداره میراث فرهنگی و گردشگری و فعالان فرهنگی تقاضا داریم محافل قرآنی و معنوی را در محیط‌های تجمع مسافرین و گردشگران نوروزی گسترش دهند.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر با زبان نرم و اخلاق نیکو بر همه ما واجب است و باید در ماه مبارک رمضان به این واجب الهی توجه بیشتری داشته باشیم.

امام جمعه دماوند گفت: تجاهر و تظاهر به روزه خواری در ملا عام و هتک حرمت ماه مبارک رمضان پذیرفته نیست و از ناهیان از منکر در این موضوع حمایت می‌کنیم.

وی افزود: برای اینکه حالمان بهتر بشود باید برنامه داشته باشیم؛ مراقب خودمان باشیم؛ از خود حسابرسی کنیم و خود را ارزیابی کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در ماه مبارک رمضان و عید نوروز، فقرا و مستمندان را فراموش نکنیم؛ پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و بزرگترها را فراموش نکنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط با وساطت چین، به نفع ما و به ضرر رژیم صهیونیستی و آمریکا است، گفت: مخالفان و براندازان نظام جمهوری اسلامی بار دیگر از اقدام سیاسی مسئولان عالی‌رتبه نظام ضربه خوردند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی تصریح کرد: عصبانیت دشمنان ایران اسلامی از پیروزی بزرگ در میدان سیاست داخلی و خارجی ما طبیعی است؛ توافق ایران و عربستان حاصل هماهنگی مطلوب میدان و دیپلماسی بود.

وی افزود: مسیر راهبردی ایران و رصد میدان سیاست ما را به نقطه توافقی رساند که برای سه کشور چین، ایران و عربستان سودمند باشد و منافع ملی سه کشور تأمین شود.

این مقام مسئول ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران پس از پشت سر گذاشتن جنگ ترکیبی و رسانه‌ای و چند سویه و اغتشاشات خیابانی و ارزی علیه ملت ایران و با پشتوانه بی نظیر مردمی در راهپیمایی ۲۲ بهمن و کنترل اوضاع پای توافق آمد، در شرایطی که دست برتر داریم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: رژیم غاصب صهیونیستی این روز ها مصداق اجابت دعای اَللّهُمَّ اشْغَلِ الظّالِمینَ بِالظّالِمینَ شده است؛ در اسرائیل درگیری شدید داخلی اتفاق افتاده و خودشان به جان هم افتاده اند؛ نتانیاهو که ادعا می کند در پی مقابله با قدرت روز افزون ایران و گروه‌های مقاومت است، این روزها دچار مخالفت ارتش داخلی خود شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا