قلع‌ و‌ قمع ۶۰ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی مناطق چنارشرق و اشنه‌در/ ۱۵ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان دماوند آزادسازی شد

۶۰ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی مناطق چنارشرق و اشنه‌در شهرستان دماوند قلع و قمع شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، روز چهارشنبه در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و حفظ و حراست از اراضی کشاورزی براساس شکایت‌ها و گزارشات مردمی، طی اقدام ستاد مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان دماوند حدود۶۰ فقره ساخت و ساز غیرمجاز شامل بنای نیمه کاره، دیوارکشی و قطعه‌بندی در اراضی کشاورزی مناطق چنارشرق و اشنه‌در تخریب شدند.

در این عملیات تخریب ساخت‌سازهای غیرمجاز شهرداری‌‌های دماوند و آبسرد، کلانتری ۱۱ دماوند و یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان دماوند و عوامل یگان حفاظت گشت امور اراضی شهرستان دماوند حضور داشتند.

لازم به ذکر است در مجموع ۱۵ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان دماوند آزادسازی شد.

شایان به ذکر است سامانه تلفنی ۱۳۱ امور اراضی استان تهران شبانه‌روز آماده دریافت اطلاعات و گزارش‌های تغییر کاربری و ساخت و سازها در اراضی کشاورزی از سوی شهروندان است.

براساس قانون، هرگونه تغییرکاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت وساز و دیوارکشی در مزارع و باغات بدون اخذ مجوز از شهرداری‌ها و امور اراضی ممنوع بوده و علاوه بر قلع و قمع بناهای احداث شده با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا