قلع‌ و‌ قمع ۳۵ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه سربندان دماوند

۳۵ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی منطقه سربندان شهرستان دماوند قلع و قمع شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، روز سه‌شنبه در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و حفظ و حراست از اراضی کشاورزی، طی اقدام ستاد مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان دماوند حدود ۳۵ فقره ساخت و ساز غیرمجاز شامل بنای نیمه کاره، دیوارکشی و قطعه‌بندی در اراضی کشاورزی منطقه سربندان تخریب شدند.

در این عملیات تخریب ساخت‌سازهای غیرمجاز عوامل انتظامی کلانتری جابان، یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان دماوند و عوامل یگان حفاظت گشت امور اراضی شهرستان دماوند حضور داشتند.

سامانه تلفنی ۱۳۱ امور اراضی استان تهران شبانه‌روز آماده دریافت اطلاعات و گزارش‌های تغییر کاربری و ساخت و سازها در اراضی کشاورزی از سوی شهروندان است.

براساس قانون، هرگونه تغییرکاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت وساز و دیوارکشی در مزارع و باغات بدون اخذ مجوز از شهرداری‌ها و امور اراضی ممنوع بوده و علاوه بر قلع و قمع بناهای احداث شده با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

اجرای این عملیات قلع و قمع ناشی از ساخت وسازهای غیرمجاز و تغییرکاربری در مساحتی بالغ‌بر سه هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی شهرستان دماوند انجام گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا