شهردار دماوند:

طرح تفصیلی شهر دماوند با پایان افق 5 ساله مورد بازبینی قرار می‌گیرد/ طرح تفضیلی شهر دماوند بر حسب افزایش جمعیت تراکم ساختمانی تعریف می‌شود

شهردار دماوند با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر دماوند با پایان افق 5 ساله مورد بازبینی قرار می‎گیرد، گفت: طرح تفضیلی شهر دماوند بر حسب افزایش جمعیت تراکم ساختمانی تعریف می‌شود.

عباس صفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: در حوزه‌های ساخت تعداد طبقات  منازل مسکونی با توجه به افق شهر در افق طرح، بر حسب افزایش جمعیت تراکم ساختمانی تعریف می‌شود.

وی افزود: در طرح تفضیلی که بر منوال طرح جامع بوده است، در اکثر نقاط شهر ساخت دو طبقه بر روی پارکینگ توسط شهرداری از قبل مجوز داده می‌شود، اما مواردی که در طرح تفضیلی اتفاق افتاد این بود که در برخی از نقاط به تعداد طبقات اضافه شد و شهرداری سه طبقه را مجوز می‌دهد به شرطی که مبلغی از ارزش افزوده را دریافت کند.

شهردار دماوند ادامه داد: طرح تفضیلی از سال 94 به بعد شروع شد اما قبل از آن طرح جامع بود.

شهردار دماوند عنوان کرد: اگر افق 5 ساله امسال به اتمام برسد برای تجدید طرح، باید اداره راه و شهرسازی مشاوره و طرح پیشنهادی بدهد و این طرح در کمیسیون مربوطه تایید و تصویب شود که این اقدامات یک تا دوسال به طول می‌انجامد.

صفری تصریح کرد: شهرداری نیز در این طر‌ح‌ها پیشنهاد می‌دهد؛ برخی از نقاط شهر قابلیت کاهش سطح پوشش و افزایش تعداد طبقات را دارد.

*ساخت 2 طبقه مسکونی در باغات کمتر از 1500 مترمربع مساحت مجاز است

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که چرا باغات برای ساخت و ساز تخریب می‌شوند، گفت: طرح باغات همچون طرح تفضیلی است و تفاوتی ندارد، باغاتی که کمتر از 1500 مترمربع مساحت دارند می‌توانند دو طبقه مسکونی شوند.

شهردار دماوند در رابطه با بنای احداثی ابتدای محله ولیران که مجوز پنج طبقه دارد، ولی 9 طبقه درحال احداث است، اظهار کرد: زمینهایی که مساحت بیش از 2000 مترمربع هستند سطح پوشش بیشتری دارند و تراکم آنها بیشتر می‌شود.

صفری در پاسخ به این سوال خبرنگار مبنی‌بر شایعات عدم جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز یک مقام مسئول کشوری گفت: در حال حاضر کار کردنِ افراد در این ویلا متوقف شده است؛ این مورد به نام یک خانم است که شامل یک طبقه پیلوت و دو طبقه ساختمان مسکونی بوده است.

وی ادامه داد: به علت اختلاف سطح یک طبقه نیز به عنوان زیر زمین ساخته شده است؛ درحال حاضر بدلیل اضافه بنا به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شده است.

شهردار دماوند عنوان کرد: اعضای کمیسیون ماده 100 شامل قوه قضاییه، شورا و یک عضو ازوزارت کشور است و درآمد حاصل از جلسات متعلق به شهرداری است.

صفری در خصوص هتل چند طبقه که در شهر دماوند روبروی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: هتل دارای موافقت اصولی و نقشه‌های گردشگری است که توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری تایید شده و سپس به تصویب رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن