صنعتی شدن کشتارگاه دماوند از نیازهای اصلی شرق استان تهران است

شهردار دماوند ضمن تاکید بر اصلاح وضع موجود کشتارگاه منطقه به صورت آنی، خواستار احداث کشتارگاهی با توجه به استانداردهای لازم و امکانات کافی همچون کشتارگاه های صنعتی در فضای مناسب به همت مجموعه مدیریت شهری در شرق استان تهران شد.

koshtargah

“مرتضی همتی” با اشاره به کشتارگاه شهر دماوند و فعالیت بیش از ۳۰ ساله این مکان، خاطرنشان کرد: کشتارگاه موجود در شهر با توجه به نیاز، نسبت به فراخور امکانات و تکنولوژی های زمان گذشته احداث شد و اگر چه در زمان خود نسبت به محل احداث و امکانات در شرایط مطلوبی قرار داشت، ولی امروز به دلیل افزایش جمعیت و توسعه روز افزون تکنولوژی شرایط مناسبی ندارد.

شهردار دماوند با بیان نامناسب بودن وضعیت موجود کشتارگاه، تصریح کرد: در تمامی این سالها دفن مکرر پسماندها و خونابه ها در محدوده کشتارگاه، فیزیک مرکز و مصالح نامناسب در ساخت آن، موجب شده تا قابلیت تخریب و نوسازی را از دست بدهد که این مهم زمینه ایجاد یک مکانی مناسب را ضروی می کند.

این مسئول بیان داشت: برای داشتن یک کشتارگاه دائمی و مطلوب در منطقه نیازمند داشتن کشتارگاهی با سیستم صنعتی هستیم که بتواند حتی نیاز شرق استان تهران را تامین نماید و این امر نیز نیازمند فراهم سازی مکانی مناسب، حمایت بخش خصوصی و همکاری و مساعدت دستگاه ها و نهاد های مربوطه را می طلبد.

همتی با بیان اینکه هرگونه هزینه جانبی برای بهبود وضع موجود کشتارگاه نوعی اتلاف بیت المال است، افزود: هم اکنون شهرداری دماوند ماهیانه نسبت به هزینه های جانبی آن چون سوخت، نیازهای خدماتی و بهداشتی، تاسیسات و تجهیزات بیش از ۱۰ میلیون تومان هزینه متحمل می شود در صورتی که منفعت چندانی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: تنها دلیلی که موجب شده تاکنون کشتارگاه به فعالیت خود در حوزه شهری ادامه دهد مصلحت شهر نسبت به نیاز مردم بوده است تا خدمت رسانی به شهروندان دچار خدشه نشود.

شهردار دماوند بر لزوم درمان وضعیت موجود به جای تسکین تاکید کرد و گفت: ضمن اصلاح وضع موجود در راستای ارائه خدمات لازم به شهروندان، لازم است احداث کشتارگاهی استاندارد با امکانات مناسب و فضایی مطلوب را در دستور کار داشته باشیم که این مهم همت و یاری دیگر نهادهای مرتبط به ویژه شهرداری های شهرستان را می خواهد.

منبع:  باشگاه خبرنگاران رودهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن