رفع تصرف ۴۲۴ مترمربع از اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک‌ ۱۴۹ زان از دست زمین‌خواران 

۴۲۴ مترمربع از اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک‌ ۱۴۹ موسوم به زان از دست زمین‌خواران رفع تصرف شد.

حسن شکری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت ۴۲۴ مترمربع از اراضی ملی واقع در پلاک‌‌ ۱۴۹ اصلی موسوم به زان رفع تصرف شد.

وی افزود: این دو فقره اجرای حکم تخریب ساخت‌ سازهای غیرمجاز در راستای تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند با همکاری کلانتری ۱۳ آبسرد از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند بیان کرد: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز از جمله دیوارکشی و احداث بنا کرده بودند.

شکری گفت: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جزو انفال و متعلق به بیت المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اطلاع دهند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا