طی گشت‌های مشترک نوروزی ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز انجام شد؛

رفع تصرف ۳ هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک‌های سربندان، اشنه‌در، چشمه‌ها، وادان، عباس‌آباد و زان از دست زمین‌خواران

طی گشت‌های مشترک نوروزی ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز سه هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک‌های سربندان، چشمه‌ها، وادان، اشنه‌در، عباس‌آباد و زان از دست زمین‌خواران رفع تصرف شد.

حسن شکری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: طی گشت‌های مشترک نوروزی ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز شهرستان دماوند با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت ۳۰ هزار و ۵۰ مترمربع از اراضی ملی واقع پلاک‌های سربندان، چشمه‌ها، وادان، عباس‌آباد و زان رفع تصرف شدند.

وی افزود: این ۶ فقره اجرای دستور تخریب ساخت‌ سازهای غیرمجاز در راستای تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و گشت امور اراضی از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند بیان کرد: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز از جمله دیوارکشی، نهال‌کاری و تفکیک اراضی کرده بودند.

شکری گفت: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جزو انفال و متعلق به بیت المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هر گونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا