رفع تصرف ۳ هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک‌ چنارشرق از دست زمین‌خواران

سه هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک‌ چنارشرق از دست زمین‌خواران رفع تصرف شد.

حسن شکری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار  پایگاه خبری تارود اظهار داشت: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع از اراضی ملی واقع در پلاک‌‌ ۸۶ چنارشرق رفع تصرف شدند.

وی افزود: این چهار فقره تخریب ساخت‌ سازهای غیرمجاز در راستای تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور با حکم قطعیت یافته قضایی جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند، یگان حفاظت مسکن و شهرسازی و عوامل کلانتری ۱۱ دماوند از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند بیان کرد: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز از جمله احداث بنا، دیوارکشی و فنس‌کشی کرده بودند.

شکری گفت: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جزو انفال و متعلق به بیت المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا