فرماندار شهرستان دماوند:

خبرنگاران درباره موضوعات حواشی امامزاده هاشم دماوند به شنیده‌ها توجه نکنند/ در پیشگیری از حوادث اخیر بسیاری از مسئولان بانک‌ها و ادارات بی‌توجه بودند

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه خبرنگاران درباره موضوعات حواشی امامزاده هاشم به شنیده‌ها توجه نکنند، گفت: در پیشگیری از حوادث اخیر بسیاری از مسئولان بانک‌ها و ادارات بی‌توجه بودند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مجید صفری در سومین نشست شورای اداری شهرستان دماوند با اشاره به ناآرامی‌های اخیر که به دلیل تغییر نرخ بنزین صورت گرفت، اظهار داشت: با تلاش اعضای شورای تامین، بسیج، سپاه و نیروی انتظامی در دماوند، این موضوع با تدبیر و کمترین هزینه خاتمه یافت.

وی افزود: با توجه به اتفاقات اخیر در کشور، باید در خصوص برخی از موضوعات حساسیت بیشتری صورت گیرد، نباید اجازه دهیم اتفاقی بیافتد و بعد به دنبال درمانش باشیم بلکه همیشه باید در فکر پیشگیری از اتفاقات باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: امروزه دوره اطلاعات و سرعت انتشار اخبار است بنابراین کسی نیست که نداند در کشور چه خبر است، مهم این است که ما چه برنامه هایی برای پیشگیری از اتفاقات داریم.

صفری ادامه داد: همه از شرایط تحریم و شرایط ویژه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و تحلیلهای مختلف آنها آگاه هستیم همچنین از محدودیتهای اقتصادی و صادراتی و بانکی مطلع هستیم اما اتفاقی که در شهرستان افتاد چند موضوع را مشخص کرد.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: این اتفاقات مشخص کرد که در زمینه پیشگیری از اتفاقات وضع خوبی نداریم، ادارات، بانکها حتی کسبه ها و فروشگاهها برای حفاظت از خود برنامه ای ندارند، اما باید در زمان بروز بحران و موضوعات فراگیر وارد میدان شوند و تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

صفری گفت: در حوادث اخیر کشور تمام مسئولان ادارات شهرستان بیدار بودند، اما هیچکدام از روسای ادارات و سایر ارگانها حتی با فرمانداری تماس نگرفتند، این در حالی است که وقتی بحران و اتفاقی فراگیر روی میدهد همه باید برای کنترل بحران درمیدان باشند.

وی تصریح کرد: افرادی که مسئولیت مستقیم دارند حتی کسبه آزاد در حفظ و نگهداری اموال و مکان و… مسئول هستند، وقتی مسئولیتی را میپذیریم باید تمهیدات لازم را بیاندیشیم.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: همه دستگاه‌ها و نهادها در برقراری امنیت پایدار مکلفند و همه باید برای مدیریت بحران تمهیدات لازم را اتخاذ کنند چرا که به اندازه سهم خود مسئولیت دارند.

صفری ادامه داد: ادارات، بانک‌ها، موسسات و اصناف باید تمهیدات لازم و اقدامات ایمنی اعم از نصب دوربین را مورد توجه قرار داده و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به تشکیل کمیته ویژه در پنج شهر شهرستان دماوند، در نظر داریم که قسمت اعظم حوزه روستایی تحت پوشش دوربین قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند  ادامه داد: ضرورت دارد تقویت روابط عمومی ادارات مورد توجه قرار گیرد و خبرنگاران درباره حواشی فقط به شنیده‌ها توجه نکنند.

صفری گفت: با توجه به انتخابات پیش رو، تقویت روابط عمومی ادارات و استفاده از افراد متخصص از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: در خصوص انتشار اخبار، در مواردی شاهد انتشار اخبار نادرست هستیم؛ در حالی در خصوص موضوعات کلان و خاص ضرورت دارد که جهت انتشار صحیح و دقیق اخبار، هماهنگی‌های لازم با روابط عمومی فرمانداری دماوند صورت گیرد.

صفری افزود: همه ما برای آرام‌‌سازی فضای شهرستان دماوند مسئولیم؛ آرامش، امنیت و اعتماد به دولت و نظام از اهمیت خاصی برخوردار بوده که ممکن است که با نشر مطالب خلاف واقع موجب تشویش اذهان عمومی شود.

وی بیان کرد: انعکاس عملکرد ماهانه دستگاه‌ها از جمله موضوعات مهمی است که سایر دستگاه‌ها نیز می‌توانند از این موضوع مطلع شوند.

صفری ادامه داد: مهم است که خبرنگاران درباره موضوعات حواشی از جمله موضوع امامزاده هاشم، فقط به شنیده‌ها توجه نکنند و به دنبال صحت این موضوعات باشند.

فرماندار شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: دستگاهها برای برگزاری انتخابات پرشور و قانون‌مند آماده باشند، ملاک ما در برگزاری انتخابات، قانون است.

صفری بیان کرد: با توجه به حوادث اخیر و تلاش‌های صورت گرفته در شهرستان دماوند، خسارت ریالی در این خصوص نداشتیم، اما شاهد خسارات اجتماعی بودیم که با هوشیاری لازم نباید شاهد تکرار این اتفاقات باشیم.

وی افزود: ادارات شهرستان دماوند بر اساس سند توسعه به دنبال پیشنهاد بودجه باشند، چرا که در سال آینده نحوه عملکرد بر اساس سند توسعه، ملاک تخصیص اعتبار برای دستگاه‌هاست.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: انتخابات در هر شرایطی باید برگزار شود؛ ما در شهرستان دماوند از زمان آغاز دستور فرمان انتخابات به عنوان مرکز حوزه انتخابیه طبق برنامه زمان‌بندی شده پیش رفتیم.

صفری عنوان کرد: همه اقدامات صورت گرفته به موجب قانون است؛ قانون به عنوان فصل‌الخطاب در برگزاری انتخابات است و ملاک عمل ما قرار دارد.

این مقام مسئول گفت: همه دستگاه‌ها باید در راستای برگزاری انتخابات پرشور و قانون‌مند آماده باشند؛ ادارات، شوراها و دهیاری‌ها نباید از امکانات خود برای کاندیدایی استفاده کرده و تمایلی نسبت به آنها نشان دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا