توصیه‌های ترافیکی و تمهیدات پلیس‌راهور شرق استان تهران برای روز طبیعت

رئیس پلیس راهور استان شرق استان تهران توصیه های ترافیکی و تمیهدات پلیس راهور در روز طبیعت را اعلام کرد.

سرهنگ علی سلیمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: با نزدیک شدن به روز 13 فروردین‌ماه (روز طبیعت)، کلیه کارکنان پلیس راهور استان جهت ارتقاء امنیت ترافیکی در آماده باش صد در صد هستند و توصیه ما به شهروندان و مسافران این است که با رعایت قوانین و مد نظر قرار دادن تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی، از وقوع حوادث رانندگی ناگوار پیشگیری کنند.

وی افزود: با توجه به خاتمه تعطيلات نوروز به طور معمول در روز طبيعت عموم هم‌وطنان و شهروندان در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، گردشگاه‌ها و … حضور يافته و به تفريح مي‌پردازند در سال جاري به دليل تقارن روز 13 فروردين با ايام ماه مبارک رمضان، پيش‌بيني ما این است اغلب تردد هاي روز طبيعت در ساعات بعداز ظهر متمرکز و بوستان‌ها، تفرج‌گاه‌هاي شهري و مناطق طبيعي حاشيه و اطراف شهرها، با حجم قابل توجهي از تردد مواجه شود.

رئیس پلیس راهور استان شرق استان تهران بیان داشت: رانندگان وسایل نقلیه باربری و همچنین وانت بارها از حمل و جابجایی مسافر در محل حمل بار جداً خودداری کرده و در صورت حمل مسافر در محل بار ضمن اعمال قانون، اقدامات لازم جهت برگشت دادن خودرو به مبدا حرکت انجام خواهد شد.

سلیمانی به رانندگان توصیه کرد: کلیه رانندگان وسایل نقلیه از توقف در خط های عبور همچنین توقف وسایل نقلیه در حاشیه راه ها برای عرضه و خرید و فروش کالا که موجب تجمع اشخاص یا وسایل نقلیه در محل یا انحراف دید یا کاهش توجه رانندگان از رانندگی یا احتمال وقوع تصادف گردد اجتناب کنند و همچنین از پارک خودرو و از نشستن بر روی رفوژ وسط و کناری معابر و میادین خودداری نمایند.

وی تصریح کرد: شهروندان عزیز مراقب کودکان و سالمندان باشند و از رها کردن آنها در کنار راه و بازی کردن بچه ها درخیابان ها و معابر اصلی درمحلی که خانواده ها نشسته اند جلوگیری نمایند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شهروندان و رانندگان ضمن مدیریت زمان رفت و برگشت، برنامه ریزی و زمان برگشت را به ساعات پایانی روز موکول نکرده و با ماموران پلیس راهور همکاری لازم را داشته باشند.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه در روز طبیعت پلیس با تخلفات حادثه ساز، سرعت وسبقت های غیرمجاز باقاطعیت برخورد خواهد کرد، گفت: شهروندان عزیز از گذاشتن سبزه بر روی سقف، کاپوت یا صندوق عقب خودرو پرهیز کنند زیرا افتادن سبزه در کف خیابان ها باعث لغزندگی و بروز حادثه می شود.

رئیس پلیس راهور استان شرق استان تهران یادآوری کرد: رانندگان از عجله و شتاب پرهیز و با صبر و حوصله در رانندگی از وقوع تصادفات و حوادث ناگوار جلوگیری کنند و با پایبندی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و با مد نظر قرار دادن شعار سال پلیس راهور (نشاط بهار ، پرهیز از خطر ،آرامش در سفر) سفر خوبی را در روز طبیعت برای خود و خانواده شان ایجاد کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا