بهره‌برداری از ۵ طرح و پروژه‌ آبخیزداری در شهرستان دماوند با اعتبار ۸.۵ میلیارد تومانی

پنج طرح و پروژه آبخیزداری با اعتبار ۸.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حسن شکری رئيس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود، اظهار داشت: عملیات عمرانی طرح آبخیزداری آبعلی با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان که شامل سنگ و گابیونی یا سیل‌بند در بالادست مبارک آباد آبعلی و در حوزه خوک‌چال در حال اجرا می‌باشد.

وی گفت: عملیات آبخیزداری جمع‌آبرود با یک میلیارد و دویست میلیون تومان شامل عملیات خاکی و سنگ و گابیونی و ملاتی نیز همینک در منطقه خسروان در حال اجرا می‌باشد و قسمتی هم در منطقه وادان با فاصله ۶ کیلومتر از جاده اصلی پیشنهاد شده بود که اجرا خواهد گردید.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: پروژه عملیات آبخیزداری حوزه زره‌در در دره سولک با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و عملیات آبخیزداری سنگ و گابیونی در روستای هویر دره چاه خانی اجرا گردیده که طی این دو عملیات در مجموع ۲۰۰۰ متر مکعب عملیات آبخیزداری به اجرا رسیده است.

شکری گفت: این دو پروژه در راستای تاثیرگذاری و کاهش خسارات ناشی از سیل در مناطق سیل زده سال قبل به اجرا در آمده است که با استقبال اهالی و مردم محلی روبرو شده است. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند عنوان کرد: در روستای بولان نیز در سرشاخه‌های حوزه بولان پروژه آبخیزداری با اعتبار ۲ میلیارد تومان اجرا شد که فاصله اجرای پروژه تا شهرک صنعتی شماره ۲ دماوند حدود ۲۵ کیلومتر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا