با تلاش ۵ ساعته نیروهای هلال احمر دماوند ۲ فرد مفقود شده در ارتفاعات ساران و بولان نجات یافتند

معاون و مسئول امدادونجات دماوند از تلاش ۵ ساعته نیروهای امدادی این جمعیت در عملیات جستجو و نجات ۲ فرد مفقود شده در ارتفاعات ساران و بولان خبر داد.

️سید سجاد سمائی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: شامگاه سه‌شنبه ۲۸ فروردین ماه در طی مراجعه و اطلاع حضوری به پایگاه امدادونجات کیلان مبنی بر مفقود شدن دو آقای  ۳۲ و ۴۲ ساله در محدوده کوهستانی ساران و بولان، بلافاصله پس از هماهنگی عوامل امدادی دماوند با مرکز فرماندهی و کنترل عملیات استان تهران، ۱ تیم امدادونجات کوهستان به منطقه مذکور اعزام شد.

وی افزود: افراد که با هدف پیمایش در طبیعت در این منطقه سفر خود را آغاز کرده بودند با توجه به عدم آشنایی به مسیر و تاریکی هوا، در این منطقه مفقود شدند و عملیات جستجو و نجات جمعیت هلال احمر توسط نجاتگران مستقر در پایگاه کیلان از ساعت ۲۰ و ۳۰ شامگاه سه‌شنبه آغاز گردید.

وی با اشاره به اینکه عملیات جستجو تا ساعت ۱ و ۲۰ بامداد امروز چهارشنبه ادامه داشت اظهار کرد؛ بعد از ۵ ساعت تلاش نیروهای هلال احمر و مجموعا ۱۶۰ کیلومتر جستجوی خودرویی و جستجوی پیاده به شعاع ۸ کیلومتر در این محدوده کوهستانی، دو آقای ۳۲ و ۴۲ ساله در صحت سلامت کامل توسط عوامل امدادی به نقطه ایمن در موقعیت پایگاه امدادونجات کیلان منتقل شدند.

مسئول امدادونجات دماوند در پایان از مردم درخواست کرد در هنگام پیمایش در طبیعت نکات ایمنی جهت جلوگیری از آسیب و گم‌شدگی را رعایت و در صورت بروز حادثه، با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

️همچنین نجاتگران حاضر در این عملیات آقایان باغبانجو، الله دادی و اخگری بودند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا