رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند:

جمع‌آوری 30 میلیون تومان کمک توسط ادارات اوقاف شرق استان تهران برای استان‌های سیل‌زده کشور/ استقرار ستاد جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان در امامزاده هاشم و امامزاده شمس‌الدین(ع)

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند از جمع‌آوری 30 میلیون تومان کمک غیر نقدی توسط ادارات اوقاف شرق استان تهران برای استان‌های سیل‌زده کشور خبر داد و گفت: ستاد جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان در امامزاده هاشم و امامزاده شمس‌الدینالدین (ع) مستقر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد اشرفی در جمع گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند اظهار کرد: در طول تعطیلات نوروزی سال 98، طبق سال‌های گذشته در 6 بقعه طرح آرامش بهاری برای استقبال از مسافران نوروزی انجام شد.

وی افزود:‌ این طرح مدت هفت سال است که در سازمان اوقاف به صورت متمرکز در دو هزار بقعه سطح کشور همزمان اجرایی می‌شود.

*555 نفر در زائرسرای امامزاده هاشم دماوند در ایام نوروز 98 اسکان یافتند/ 800 نفر در حرم امامزاده هاشم پذیرایی شدند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند بیان کرد: به دلیل بارندگی‌های زیاد و مسدود شدن جاده هراز که حدود 10 روز به دلیل ریزش کوه و بارندگی‌ها بسته بود، امسال تردد در این جاده همانند سال‌های گذشته نبود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند عنوان کرد: از 29 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین 800 نفر در حرم امامزاده هاشم و 675 نفر در حسینیه پذیرایی شدند، همچنین 555 نفر در زائرسرا اسکان یافتند.

اشرفی ادامه داد: مردم متدین به دلیل ارادتی که به امامزاده‌ها دارند، در لحظه تحویل سال در محل امامزاده هاشم و امامزاده‌های مجری طرح آرامش بهاری حضور پیدا می‌کنند و اقدامات لازم برای استقبال از آنها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تمام امکانات اداره اوقاف و امامزادگان در خدمت مسافران نوروزی بود، افزود: اسکان شهر تنها در امامزاده هاشم صورت می‌گیرد زیرا در نقاط دیگر زائرسرا و خانه اسکان نداریم، اما تعداد مسافرانی که مراجعه می‌کنند بیشتر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند با اشاره به کمک‌های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند به مناطق سیل‌زده کشور گفت: با توجه به حوادث سیل و بارندگی ابلاغ شد که ستاد جمع‌آوری کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان در دو بقعه امامزاده هاشم و امامزاده شمس‌الدین(ع) دایر شده است.

اشرفی ادامه داد: از نمازگزاران و زائران درخواست می‌شود در این مشارکت مردمی شرکت کنند و از طریق این پایگاه ثابت کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را برای سیل‌زدگان اهدا کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود 30 میلیون تومان کمک غیر نقدی شامل کفش، پوشاک بچه، لوازم بهداشتی، پتو و مواد غذایی توسط ادارات اوقاف و امور خیریه شرق استان تهران اهدا و جمع‌آوری شده است، گفت: بسیاری از این کمک‌ها از شهرستان‌های همجوار فیروزکوه و پردیس به همراه سایر نهادها همچون هلال‌احمر بوده با محوریت پایگاه مستقر در امامزاده هاشم جمع‌آوری گردیده که توسط یک دستگاه کامیون مستقر در این بقعه برای مناطق سیل‌زده خوزستان و اهواز ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا