اجرای ۱۳ فقره تبصره ذیل ماده 55 در اراضی ملی پلاک‌‌ مغانک شهرستان دماوند/ ۱۶ هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی از دست زمین‌خواران آزادسازی شد + تصاویر

با اجرای ۱۳ فقره تبصره ذیل ماده 55 در اراضی ملی پلاک‌‌ مغانک شهرستان دماوند ۱۶ هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی از دست زمین‌خواران آزادسازی شد.

حسن شکری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند در گفت‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار داشت: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت ۱۶ هزار مترمربع از اراضی ملی پلاک ۱۴۲ اصلی موسوم به مغانک رفع تصرف شد.

وی افزود: این ۱۳ فقره تبصره در راستای تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند با همکاری پاسگاه جابان، گشت امور اراضی و امور منابع آب از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند بیان کرد: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به احداث بنا، فنس‌کشی و دیوارکشی کرده بودند.

شکری گفت: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جزو انفال و متعلق به بیت المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی تصریح کرد: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا