آزادسازی ۱۲ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی منطقه چنارشرق شهرستان دماوند از ویلاسازی و دیوارکشی‌های غیرمجاز

۱۲ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی منطقه چنارشرق شهرستان دماوند از ویلاسازی و دیوارکشی‌های غیرمجاز آزادسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و حفظ و حراست از اراضی کشاورزی، ساخت و ساز غیرمجاز شامل بنای نیمه کاره، دیوارکشی و قطعه‌بندی در اراضی چنارشرق تخریب شد.

در این عملیات تخریب ساخت‌ و سازهای غیرمجاز عوامل انتظامی، یگان حفاظت مسکن و شهرسازی و گشت امور اراضی شهرستان دماوند حضور داشتند.

طی این عملیات حدود ۶۰۰ مترمربع دیوارکشی‌، ۵۰ مترمربع بنای غیرمجاز و ۲۰ مترمربع استخر در اراضی کشاورزی شهرستان دماوند تخریب گردید و حدود ۱۲ هزار مترمربع از اراضی از دست سودجویان آزادسازی شد.

بر اساس قانون، هر گونه تغییرکاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت و ساز و دیوارکشی در مزارع و باغات بدون اخذ مجوز از شهرداری‌ها و امور اراضی ممنوع بوده و علاوه بر قلع و قمع بناهای احداث شده با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

در جریان روند تخریب ساخت‌سازهای و غیرمجاز امروز دوشنبه، رؤسای ادارات مسکن و شهرسازی، منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند، جهاد کشاورزی شهرستان دماوند با همراهی سرهنگ علیرضا مزرعی جانشین یگان حفاظت اراضی استان تهران و فرمانده یگان حفاظت شرق استان تهران نظارت و بازدید میدانی داشتند.

سامانه تلفنی ۱۳۱ امور اراضی استان تهران شبانه‌روز آماده دریافت اطلاعات و گزارش‌های تغییر کاربری و ساخت و سازها در اراضی کشاورزی از سوی شهروندان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا