رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند:

۹ درصد از جمعیت شهرستان دماوند را سالمندان تشکیل می‌دهند/ بوستان‌‌‌هایی ویژه اوقات فراغت سالمندان در شهرستان دماوند احداث شود

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند با بیان اینکه ۹ درصد از جمعیت این شهرستان را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: بوستان‌‌‌هایی ویژه اوقات فراغت سالمندان در شهرستان دماوند احداث شود.

حسین بی‌نیاز در نشست شورای سالمندان شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری، اظهار داشت: با توجه به آمار جمعیتی در این شهرستان، ۹ درصد از جمعیت و به عبارتی برابر با یازده هزار و ۷۴۰ نفر را سالمندان ۶۰ سال به بالا تشکیل می‌دهند که از این تعداد ۶ هزار و ۹۲ نفر مرد و پنج هزار و ۶۴۸ نفر زن هستند.

وی افزود: منابع علمی نشان می‌دهد که شهرستان دماوند در بحث شاخص سالمندی در مرز میان‌سالی قرار دارد؛ از طرفی به دلیل اینکه در سال‌های آتی در کشور شیب تندی را به سمت پیری طی می‌کنیم، باید فرصت‌هایی برای توانمندی بیشتر سالمندان در خانواده ایجاد شود و در اجتماع نقش پررنگ‌تری داشته باشند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند ادامه داد: در آموزه‌های دینی ما و همچنین در قانون اساسی تأکید بسیاری در خصوص افراد پیر و سالخورده شده است؛ علاوه بر این در برنامه سوم توسعه به بعد نیز بر این موضوع تأکید شده است و ما باید در راستای حفظ و استقلال فردی و کرامت افراد در جامعه اقدام کنیم.

بی‌نیاز بیان کرد: کمیته تخصصی دیگری نیز به نام کمیته مناسب‌سازی در شهرستان دماوند وجود دارد که در تمامی نشست‌ها به موضوع مناسب‌سازی معابر سطح شهر تأکید شده است، زیرا این شهرستان ازنظر جغرافیایی منطقه‌ای کوهستانی است و مناطق ناهموار زیادی دارد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه مقرر گردید شهرداری‌ها بر اساس الزامات قانونی محیطی برای سالمندان، معلولان و جانبازان ایجاد کنند تا بتوانند از آن استفاده کنند؛ علاوه بر این بحث خودروی مناسب‌سازی شده از دیگر موارد مهمی است که مطرح گردید تا مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند تصریح کرد: ما اعتقاد داریم با توجه به اینکه ۹ درصد از جمعیت این شهرستان را سالمندان تشکیل می‌دهند، نیازمند محیطی برای تعامل با یکدیگر هستند تا علاوه بر این مسائل بهداشتی و آموزشی آنها مورد پیگیری قرار گیرد؛ ازاین‌رو پیشنهاد می‌شود فضای سبز و یا پارکی در این خصوص ایجاد شوند تا این افراد با آرامش اوقات خود را سپری کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن