شهردار رودهن خبر داد؛

۸۰ میلیارد تومان برای احداث تقاطع غیر همسطح مهرآباد رودهن مصوب شد/ احداث یک دور برگردان جدید و استاندارد در کیلومتر یک جاده هراز

شهردار رودهن با بیان اینکه ۸۰ میلیارد تومان برای احداث تقاطع غیر همسطح مهرآباد رودهن مصوب شد، گفت: احداث یک دور برگردان جدید و استاندارد در کیلومتر یک جاده هراز در حال اجرا می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مهدی کچویی در گفتگویی اظهار کرد: بعد از احداث کمربندی جنوبی رودهن که سال‌ها از احداث آن می‌گذرد ورودی مهرآباد از حالت استاندارد خارج و موجب مشکلات فراوان از جمله تصادفات فوتی و جرحی برای اهالی گردید.

وی افزود: بعد از پیگیری‌های مستمر و تلاش‌های فراوان در نهایت موفق شدیم در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران مبلغ ۸۰ میلیارد تومان برای احداث این تقاطع غیرهمسطح و در حین حال بسیار زیبا مصوب کنیم که جا دارد از نگاه ویژه استاندار تهران جناب آقای مقیمی به این منطقه و این پروژه مهم تشکر و قدردانی گردد.

*مطالعات طرح پیشنهادی احداث تونل از بلوار نور به سمت شهرک کریتون

شهردار رودهن در ادامه از طرح پیشنهاد احداث تونل در شهر رودهن گفت: طرح پیشنهادی احداث تونل از بلوار نور به شهرک کریتون واقع در جاده هراز در شورای برنامه‌ریزی استان تهران مطرح و مقرر گردید تا پایان اردیبهشت ماه ۹۷ طرح مطالعاتی آن به پایان برسد.

کچویی اظهار داشت: در صورت مثبت بودن طرح مطالعاتی، بودجه احداث این تونل تقریباً ۵۰۰ متری و زیبا که ۳۵ میلیارد تومان می‌باشد در سال ۹۷ تصویب خواهد شد.

وی اضافه کرد: با احداث این تونل که محور فیروزکوه و کمربندی جنوبی رودهن را از میدان خلیج‌فارس واقع در بلوار نور به محور هراز متصل می‌کند شاهد کاهش چشمگیر ترافیک در بلوار امام خمینی (ره) رودهن و مرکز شهر خواهیم بود.

شهردار رودهن در ادامه با بیان اینکه برنامه‌های زیادی برای کاهش ترافیک در سطح شهر رودهن داریم، گفت: کمربند شمالی رودهن یکی دیگر از پروژه‌های بزرگ و ملی در سطح رودهن می‌باشد که این موضوع هم در شورای برنامه‌ریزی استان تهران مورد بحث قرار گرفت.

کچویی تصریح کرد: محور تهران به رودهن حلقه ارتباطی استان وسیع و حاصلخیز مازندران، بخشی از شهرهای شمالی استان خراسان و رضوی و کشورهای شرق دریای خزر و همچنین در برگیرنده قسمت اعظمی از ترافیک شهر مقدس مشهد و شهرک‌های اقماری شرق تهران است.

وی گفت: از این رو کمربندی شمالی رودهن نقش مهمی در جابجایی مسافران و کاهش ترافیک داخل شهر رودهن دارد و امیدواریم هر چه زودتر به پایان برسد.

شهردار رودهن اضافه کرد: در راستای کاهش ترافیک شهر رودهن دوربرگردان مرکز مطالعات و تحقیقات شهرداری رودهن برای همیشه مسدود شد و خودروها از جمله تاکسی‌های درون شهری موظف به جابجایی مسافران تا پایان بلوار امام خمینی (ره) رودهن که منتهی به جاده هراز می‌شود می‌باشد.

*احداث یک دور برگردان جدید و استاندارد در کیلومتر یک جاده هراز

کچویی بیان کرد: یک دور برگردان جدید و استاندارد در کیلومتر یک جاده هراز در حال احداث است که به‌زودی شاهد افتتاح و بهره‌برداری از آن خواهیم بود.

کچویی با اشاره به اینکه ورودی رودهن از سمت تهران در حال بهسازی است ادامه داد: عملیات بهسازی و بلوار کشی از کیلومتریک جاده فیروزکوه تا ابتدایی اتوبان رودهن- فیروزکوه- قائم‌شهر که در محدوده شهر رودهن واقع است به‌زودی آغاز می‌شود و همچنین اجرای پل بتنی دو طرفه از خیابان باهنر به خیابان نمیر نیز به زودی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

شهردار رودهن درپایان تصریح کرد: امیدواریم با پروژه‌های جدیدی که در حوزه حمل و نقل و ترافیک در شهر رودهن در حال اجراست بتوانیم شاهد رفاه مردم در سطح شهر و دسترسی آسان به تمام نقاط شهر باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن