مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند:

75 هکتار اراضی کشاورزی در دماوند زیر کشت سیب زمینی رفته است/ متوسط عملکرد تولید سیب زمینی در شهرستان دماوند حدود 27 تن در هکتار است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند با بیان اینکه 75 هکتار اراضی کشاورزی در دماوند زیر کشت سیب زمینی رفته است، گفت: متوسط عملکرد تولید سیب زمینی در شهرستان دماوند حدود 27 تن در هکتار می‌باشد.

حسین اردلانی در جریان بازدید از یک مزرعه سیب زمینی نمونه در گفت‌وگو با خبرنگار  پایگاه خبری تارود دماوند اظهار داشت: در این مزرعه حدود دو هکتار زمین زیر کشت سیب زمینی رفته است و یکی از مزارع خوب و با عملکرد بالا به شمار می‌رود.

وی افزود: امسال در سطح شهرستان دماوند حدود 75 هکتار اراضی کشاورزی زیر کشت سیب زمینی رفت و از این حیث مزرعه مذکور یکی از مزارع نمونه در دماوند است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند بیان کرد: متوسط عملکرد تولید سیب زمینی در شهرستان دماوند حدود 27 تن در هکتار است که در این مزرعه با همت کشاورز و عملکرد کارشناسی و دادن کو و سم به موقع حدود 50 تن در هکتار سیب زمینی برداشت شد.

اردلانی ادامه داد: متوسط برآورد تولید در این مزرعه حدود 50 تن در هکتار است،‌ عملکرد خوب این مزرعه با همت کشاورز، استفاده از نظرات کارشناسان جهاد کشاورزی و در اختیار قرار دادن نهاده‌ها میسر شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا