رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران؛

نبود دستگاه «سی‌تی‌اسکن» در گذشته عامل اعزام ۶۰ درصد بیماران از شهرستان دماوند/ احداث فاز اول بیمارستان حضرت فاطمه(س) دماوند در سال آینده تکمیل و بهره‌برداری می‌شود

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران با بیان اینکه نبود دستگاه «سی‌تی‌اسکن» در گذشته عامل اعزام ۶۰ درصد بیماران از شهرستان دماوند بود، گفت: احداث فاز اول بیمارستان حضرت فاطمه(س) دماوند در سال آینده تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، محمد آقاجانی در حاشیه افتتاح پروژه‌های بیمارستان سوم شعبان دماوند اظهار کرد: خدا را شاکریم که در جریان طرح تحول سلامت اتفاق مهمی افتاد و با تلاش وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، حدود ۲۵۰ کلینیک تخصصی در ۱۲۸ شهر کشور در حال ساخت است که عمده آنها به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: امروز در شهرستان دماوند یکی از این کلینیک‌های تخصصی مجهز به مطب‌های متعدد تخصصی مانند دندانپزشکی و تجهیزات پاراکلینیک مثل دستگاه‌های تصویربرداری و آندوسکوپی به بهره‌برداری رسید تا خدمات تخصصی سرپایی را با قیمت ارزان، پوشش بیمه‌ای و تعرفه دولتی به مردم ارائه کند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران ادامه داد: شهرستان دماوند با دارا بودن ۱۲۵ هزار جمعیت به لحاظ پوشش خدمات درمانی اهمیت ویژه‌ای دارد و علاوه بر این در نقطه‌ای قرار گرفته که بیمارستان سوم شعبان و راه‌اندازی بخش سی‌تی‌اسکن برای مسافران تهران،شمال بسیار مهم است.

آقاجانی خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد از اعزام این منطقه به تهران به دلیل نیاز به دستگاه سی‌تی‌اسکن بوده که با راه‌اندازی آن در این بیمارستان این نیاز مرتفع می‌شود و این اقدام بهترین سیاست برای کاهش مراجعان به شهر شلوغ تهران می‌باشد و حتی شهر تهران نیز با کمبودهای جدی مواجه است.

وی اضافه کرد: توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان‌هایی مانند دماوند علاوه بر ایجاد آسایش مردم منطقه و خدمت‌رسانی به مسافران، کمک بزرگی به شهر تهران و محدودیت‌های آن در راستای ارائه خدمات درمانی می‌کند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران در خصوص بهره‌برداری از بیمارستان حضرت فاطمه(س) دماوند گفت: تکمیل و احداث این بیمارستان با کمک خیران در حال اجرا است و امیدواریم فاز اول آن در سال آینده با کمک خیران، منابع دانشگاه و دولت به بهره‌برداری برسد.

آقاجانی در خصوص ایجاد مراکز درمانی در شهرهای کیلان و آبسرد تصریح کرد: وزارت بهداشت در سال ۹۶ با ابلاغ طرح سطح‌بندی خدمات، تکلیف را مشخص کرده که چه خدمتی، در چه سطحی و در کدام یک از شهرها ارائه شود؛ مثلا برای شهرستان دماوند بیمارستان تعریف شده و برای شهرهای دیگر نیز بسته به میزان جمعیتی که دارند مراکز بهداشتی درمانی، مراکز بهداشتی و درمانی شبانه‌روزی و یا مراکز جامع اورژانس پیش‌بینی شده است که به مرور در طرح سطح‌بندی خدمات اجرا خواهد شد.

وی تاکید کرد: در جریان طرح تحول نظام سلامت اتفاق‌های بزرگی در توسعه زیرساخت‌های درمان و حوزه بیمارستانی افتاد که می‌توان به پنج پروژه در حوزه درمان که بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ پروژه اشاره کرد که تعداد ۲۵۰ مورد از آن کلینیک‌های ویژه هستند و امروز شاهد افتتاح یکی از این کلینیک‌های تخصصی در شهرستان دماوند هستیم.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تهران عنوان کرد: بیمارستان سوم شعبان دماوند ۶۲ تخت‌خواب دارد که در سند درمان حداقل تعداد ۵۰ تخت‌خواب دیگر نیز باید به آن اضافه شود تا هم به لحاظ فنی توجیه کامل داشته باشد و هم خدمت‌رسانی تکمیل شود که این نیازمند همت خیران است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن