سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند خبر داد؛

۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت انجام فعالیت‌های عمرانی در روستاهای زیارت و ویرانه هزینه شده است/ تعریض جاده روستای زیارت از فروردین‌ماه سال ۹۷

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند از انجام فعالیت‌های عمرانی در روستاهای زیارت و ویرانه با اعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: تعریض جاده روستای زیارت از فروردین‌ماه سال آینده آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مجید صفری در بازدید از روستاهای زیارت، ویرانه و شهر کیلان با حضور جمعی از مسئولان اظهار داشت: امروز بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین‌شده بازدیدهایی با حضور نماینده شهرستان دماوند و فیروزکوه به همراه جمعی از مسئولان از روستاهای زیارت، ویرانه و شهر کیلان صورت گرفت.

وی افزود: روستای زیارت به عنوان اولین روستا مورد بازدید قرار گرفت و خوشبختانه با توجه به اینکه پیش از ورود ما مشکلات این روستا توسط بخشدار مرکزی دماوند احصا و نشست‌هایی با مسئولان در این خصوص برگزار شد، مشکلات و مواردی مطرح گردید.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: اهالی روستای زیارت با مشکل راه ورودی مواجه هستند که بر این اساس مقرر شد که با همکاری شهرداری کیلان و اداره راه‌وشهرسازی شهرستان دماوند، حفاظ حریم‌راه تا ۲۰ اسفندماه انجام شود.

صفری اضافه کرد: همچنین در این خصوص از فروردین‌ماه سال ۹۷ تعریض راه زیارت آغاز می‌شود و تا محرم سال آینده مشکلات مرتفع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل اساسی روستای زیارت در خصوص آب شرب است که در این زمینه مقرر شد از اعتباراتی که برای احیای قنوات در نظر گرفتیم استفاده شده و ادارات امور آب و جهاد کشاورزی نیز کمک کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: زیارت و ویرانه از جمله روستاهایی هستند که در انتهای سفره آبی قرار دارد و از این رو باید مطالعاتی صورت گرفته و اگر مخزن آب در نزدیکی وجود داشته باشد مورد توجه قرار گیرد.

صفری در خصوص استفاده از اعتبارات ارزش افزوده گفت: خوشبختانه به یمن التفات دولت به روستاها در راستای سیاست‌های اشتغال‌زایی، از ابتدای سال‌جاری با اعتباری بالغ‌بر حدود ۵۰۰ میلیون تومان در روستاهای زیارت و ویرانه فعالیت عمرانی انجام شد که این موضوع در روستاها مشهود است.

وی با اشاره به مشکلات روستای ویرانه عنوان کرد: مشکل اساسی روستای ویرانه مربوط به گاز شهری است که مقرر گردید مراحل طی‌شده در این زمینه به شدت مورد پیگیری قرار گیرد و امیدواریم بتوانیم در سال ۹۷ اقداماتی اساسی در این خصوص انجام دهیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند افزود: همچنین در خصوص مشکل آنتن‌دهی تلفن‌همراه قطعا در سال آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد زیرا این موضوع یک نقص است و حتی از نظر امنیتی نیز مشکل پیدا می‌کنیم.

صفری گفت: تخصیص اعتبارات بیشتر ارزش‌افزوده از دیگر مواردی است که امیدواریم درخواستی در این خصوص داشته باشیم تا بتوانیم اعتبارات بیشتری را در اختیار قرار دهیم.

وی در خصوص مشکلات شهر کیلان اذعان داشت: در شهر کیلان مشکلاتی به صورت کلی مطرح شد؛ مردم با توجه به مشکلاتی که دارند انتظار دارند مسئولان حوصله کرده و درد دل آنها را بشنوند و پاسخگو باشند؛ قرار نیست معجزه‌ای رخ دهد گرچه دستگاه‌های دولتی مکلفند که به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند تاکید کرد: در این راستا گروه‌های پیگیری در فرمانداری برای رسیدگی به مشکلات و درخواست‌های مردم تشکیل شد؛ این امر دستور موکد استاندار تهران بود که میز خدمت را در ادارت و فرمانداری پررنگ کرده و مسئول پیگیری داشته باشیم.

صفری بیان کرد: در این بازدید مقرر گردید تا مشکلات شهر کیلان نوشته شده و ما آنها را به صورت مشخص با شورای‌اسلامی شهر کیلان و ادارات مربوط مورد بررسی قرار دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن