رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند:

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به 50 درصد از سالمندان در دماوند

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: 50 درصد از جمعیت سالمندان شهرستان دماوند خدمات بهبود شیوه زندگی را دریافت می‌کنند.

به گزارش  پایگاه خبری تارود، حسن خیرخواه در نشست شورای سالمندان شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری اظهار داشت: بهداشت جهانی تمام افراد بالای 60 سال را سالمند تعریف می‌کند، براساس شرایط زندگی در کشورها و با بالا رفتن امید به زندگی از جمله در ایران شاید این رقم 60 سال نباشد.

وی افزود: 10 درصد از جمعیت شهرستان دماوند را سالمندان تشکیل می‌دهند، جامعه به سمت سالمندی می‌رود بنابراین باید حتماً برنامه‌ریزی شده پیش برویم در غیر اینصورت با مشکل روبرو می‌شویم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند بیان کرد: سالمند باید با کمک ورزش و سبک غذای سالم بتواند توان جسمی خود را حفظ کند، شهرداری‌ها باید برنامه‌های آموزشی در این خصوص را در اختیار قرار دهند و با دستگاه‌ها همکاری کنند.

خیرخواه اضافه کرد: 50 درصد از جمعیت سالمندان شهرستان دماوند در مراکز، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت شهرستان دماوند خدمات بهبود شیوه زندگی و مراقبت‌های دوران سالمندی را دریافت می‌کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: سالانه بیش از 2500 هزار قرص کلسیم و 700 هزار پرل ویتامیل د3 به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع شهری و روستایی در اختیار سالمندان قرار می‌گیرد.

خیرخواه گفت: شبکه بهداشت اقدامات لازم در خصوص آموزش را انجام داده است، در هفته سالمند تمام مراکز بهداشتی و درمانی، سالمندان را به طور رایگان ویزیت کردند، برنامه‌های آموزشی، بازدید از خانه سالمندان و خانواده‌های شهدا نیز از دیگر برنامه‌های شبکه بهداشت بود.

وی بیان کرد: شبکه بهداشت به مناسبت‌های مختلف برنامه‌های روزشمار و بازدیدهای مختلفی دارد که بازدید از بخش اطفال بیمارستان یکی دیگر از این موارد می‌باشد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: همه در سلامت جامعه و سالمندان نقش داریم و باید سهم خود را نسبت به این مهم ایفا کنیم، سلامت به همه مرتبط است و موظف هستیم در راستای ارتقای آن گام برداریم.

خیرخواه تصریح کرد: اغلب آقایان به سلامت خود اهمیت نمی‌دهند و برای چکاپ به پزشک مراجعه نمی‌کنند و در بسیاری از موارد به مراحلی می‌رسند که سلامت فرد دیگر بر نمی‌گردد.

وی گفت: اغلب بیماری‌های غیر واگیر با کنترل فشار خون و تغذیه سالم و ورزش قابل پیشگیری هستند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن