شهردار دماوند:

5 میلیارد تومان پروژه عمرانی و خدماتی در مسکن مهر دماوند اجرایی شد/ اختصاص ۲۰ دستگاه تاکسی جهت تسهیل در تردد ساکنان مسکن مهر دماوند

شهردار دماوند با بیان اینکه پنج میلیارد تومان پروژه عمرانی و خدماتی در مسکن مهر دماوند اجرایی شد، گفت: ۲۰ دستگاه تاکسی جهت تسهیل در تردد ساکنان مسکن مهر دماوند اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، عباس صفری با اعلام این خبر اظهار داشت: با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری دماوند در سایت مسکونی مسکن مهر امام رضا(ع)، اظهار داشت: با توجه به توافقات صورت گرفته، شهرداری دماوند تنها بهسازی معابر اصلی و پرتردد را جهت اجرای عملیات عمرانی در دستور کار دارد و تاکنون نیز خدمات قابل ملاحظه را اجرا نموده است.

وی افزود: هم اکنون ۳هزار مترمربع روکش آسفالت و 2500مترمربع لگه گیری آسفالت در محورهای اصلی این شهرک مسکونی اجرا شده است.

این مقام مسئول همچنین به جمع آوری جداول فرسوده و آسیب دیده بلوار اصلی و اجرای پروژه جدید در این بخش اشاره کرد و گفت: انجام 3200 مترطول مرمت جدول و احداث نهر، 1300 مترطول تخریب و اجرای تک جدول رفوژ وسط بلوار،2هزار مترمربع تخریب و اجرای پیاده روسازی به صورت بتنی و کفپوش از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

شهردار دماوند همچنین به توسعه فضای سبز محورهای اصلی این منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: 2600مترطول لوله گذاری جهت آبیاری قطره ای فضای سبز و غرس حدود یکهزار درخت و درختچه در منطقه مسکونی مسکن مهر طی سال های اخیر از دیگر خدمات صورت گرفته توسط شهرداری دماوند است.

وی ادامه داد: با توجه به وجود شیب در برخی مناطق شهرک، اجرای دیوار حائل جهت جلوگیری از ریزش خاک در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون 2200مترمکعب اجرای دیوار سنگی اجرا شده است.

این مقام مسئول همچنین به اجرای پروژه ورودی دوم مسکن مهر در سال جاری اشاره کرد و گفت: در این پروژه 3200 مترمربع زیرسازی و آسفالت، 600 مترطول کانیو (هدایت آبهای سطحی)، 4300 مترمربع کف پوش، 2400 مترمکعب دیوار سنگی و 200 مترطول رفوژ اجرا شده است.

صفری همچنین به زه کشی آبهای سطحی در این منطقه اشاره کرد و گفت: در برخی مناطق شهرک شاهد رها بودن آب های سطحی بودیم که تاکنون 120 متر طول نهر عرضی اجرا شده است.

وی همچنین به جمع آوری زباله، رفت و روب و انجام خدمات شهری به ویژه جمع آوری نخاله های دپو شده توسط تعاونی ها در این سایت مسکونی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات شهرداری، درنظر گرفتن خط تاکسی و تسهیل در تردد شهروندان بوده که تاکنون 20 دستگاه تاکسی به این بخش اختصاص یافته است.

شهردار دماوند با اشاره به اینکه ساماندهی مسکن مهر جزو اقدامات موثر شهرداری در این زمان بوده است، بیان داشت: امید است در سال جاری اقدامات مطلوبی به لحاظ توسعه فضای سبز، اجرای دیوار حائل و همچنین مابقی خدمات مانده تحت تعهد شهرداری به انجام برسد.

صفری گفت: در توافق فی مابین شهرداری و راه و شهرسازی مبنی بر بهسازی و آماده سازی معابر اصلی و فضاهای عمومی مسکن مهر، تاکنون 5 میلیارد تومان پروژه عمرانی و خدماتی توسط شهرداری اجرا شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن