رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند:

صدور مجوز راه‌اندازی ۳ کارگاه صنایع دستی جدید در شهرستان دماوند/ تاکنون تاسیسات گردشگری دماوند یک ریال تسهیلات کرونایی دریافت نکرده‌اند

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: سه کارگاه صنایع دستی جدید در شهرستان دماوند با صدور مجوز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، شهرام شریفی در نشست کارگروه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان دماوند با بیان اینکه کرونا آسیب زیادی به حوزه گردشگری وارد کرده است، اظهار داشت: در حوزه گردشگری تقریبا تمام تاسیسات تعدیل نیرو داشته‌اند اما تلاش خود را به کار بستیم تا بسیاری از آنها تعطیل نشوند با این حال در یک مجتمع 35 نفر و در جایی دیگر 20 نفر تعدیل نیرو شدند.

وی افزود: در حوزه صنایع دستی نیز موفق نشدیم تسهیلات لازم را برای حمایت از صنعتگران طی دو سال گذشته جذب کنیم، در سامانه‌ای که برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا تعریف شده بود تقریبا همه تاسیسات ثبت نام کردند اما تا کنون هیچکدام یک ریال تسهیلات دریافت نکرده‌اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند بیان کرد: اگر می‌خواهیم از مشاغل آسیب دیده حمایت کنیم و شعار می‌دهیم چرا در شهرستان دماوند هیچکدام تسهیلاتی دریافت نکرده‌اند تا حداقل بتوانند هزینه‌های جاری را جبران کنند.

شریفی ادامه داد: فعالیت‌های میراث فرهنگی ادامه دارد و طی یک یا دو ماه آینده 3 کارگاه صنایع دستی جدید که در مرحله صدور مجوز هستند، ایجاد خواهند شد، 30 تا 35 نفر در این کارگاه‌ها مشغول به کار خواهند شد.

وی تصریح کرد: کرونا باعث شد که وقفه‌ای در راه اندازی صنایع دستی و ایجاد اشتغال ایجاد شود، با این حال در دهه فجر نیز دو پروژه گردشگری افتتاح می‌شوند که مجموعا برای 60 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی خواهند کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند بیان کرد: کرونا افتتاح پروژه‌ها را عقب انداخت و بسیاری از زیرساخت‌هایی که در حال ایجاد بودند متوقف شدند یا بسیار کند پیش می‌روند، انتظار می‌رفت که امسال حداقل 10 پروژه گردشگری به بهره‌برداری برسد که تا کنون دو مورد به ثمر رسیده است.

شریفی گفت: ضرورت دارد که پرداخت تسهیلات کرونایی سریعتر انجام شود البته بنیاد برکت قول مساعد داده است که تعدادی تسهیلات در اختیار صنعتگران قرار گیرد و پیگیر این موضوع هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا