200 طرح اشتغال‌زایی با سقف تسهیلات ۵۰ میلیون تومان در شهرستان دماوند اجرا خواهد شد/ مطالعه میدانی طرح‌های بنیاد برکت در روستاهای سربندان، جابان، آرو، بیدک و مهرآباد

نماینده بنیاد برکت در شهرستان دماوند گفت: 200 طرح اشتغال‌زایی با سقف تسهیلات ۵۰ میلیون تومان در شهرستان دماوند اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام سقایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود دماوند از اجرای ۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان دماوند خبر داد و اظهار داشت: سقف تسهیلات امسال 50 میلیون تومان می باشد، البته تعدادی تسهیلات خانوادگی از 120 میلیون تا 500 میلیون تومان نیز خواهیم داشت که مقدمات پرداخت آن طی بخشنامه‌ای جهت اجرا در هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: بنیاد برکت در سال 1399 توانست طی 70 روز 73 طرح خرد و خانگی درشهرستان اجرا کند که در روستای مهرآباد 40 طرح، در روستای وادان 12 طرح، در روستای بیدک 11 طرح اجرا شد.

نماینده بنیاد برکت در شهرستان دماوند ادامه داد: در طرح شهری مناطق دماوند و گیلاوند نیز 10 طرح اجرا شد که شامل مشاغل فنی خدماتی، خیاطی، قالی بافی، پرورش گل وگیاه و ماهی بود.

سقایی با بیان اینکه جمعا به مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد پرداخت شده است، گفت: با توجه به جلسه‌ای که با دکتر حیدری در نهم اردیبهشت‌ماه برگزار شد، مقرر گردید براساس کارکرد بنیاد برکت در سال گذشته، امسال 200 طرح در شهرستان دماوند اجرایی شوند که سقف وام برای امسال 50 میلیون تومان می‌باشد.

وی تصریح کرد: تعدادی وام خانوادگی از 120میلیون تا 500 میلیون نیز در نظر گرفته شده که مقدمات پرداخت آن طی بخشنامه‌ای جهت اجرا در هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

نماینده بنیاد برکت در شهرستان دماوند گفت: روستاهای هدف برای امسال با توجه به مطالعه میدانی انجام شده و جلسات مختلف با دهیار و رئیس شورای روستاها، مشخص شدند و در این راستا 5 روستا انتخاب و تایید شد که شامل سربندان، جابان، آرو، بیدک و مهرآباد می‌باشند.

سقایی ادامه داد: با صلاح‌ دید فرماندار دماوند تعدادی طرح شهری هم اجرا خواهد شد که برآورد اولیه آنها بیش از 10 میلیارد تومان می‌باشد.

وی افزود: همچنین مقدمات طرح جدیدی که بنیاد برکت در کل کشور در کمتر از 10 شهرستان برای اولین بار اجرا خواهد کرد باتوجه به پیگیری انجام شده در شهرستان دماوند فراهم شده است و20 نفر از بانوان که مدرک لیسانس و بالاتر دارند در (طرح فریلنسینگ (دورکاری) فریلنسر(دور کار) مشغول به کار خواهند شد.

نماینده بنیاد برکت در شهرستان دماوند بیان: در حال حاضر این افراد در دوره کار‌آموزی هستند و بعد از آموزش‌های لازم با سایت‌های که بنیاد معرفی خواهد کرد سفارش کار خواهند گرفت و در زمینه‌های (ترجمه، ویراستاری، ادمین کانال در فضای مجازی، تایپ، و…) کسب درآمد خواهند داشت.

مسئول بنیاد برکت در پایان ضمن تشکر از فرماندار و مسئول امور بانوان فرمانداری گفت: امید است بتوانیم در خدمت به کشور و مردم عزیزمان قدم‌های بهتری را برداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا