رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند:

‍ تزریق روزانه 1300 دز واکسن کرونا در دماوند/ 57 بیمار کرونایی در بیمارستان سوم شعبان بستری هستند/ تجهیز 2 سالن ورزشی در دماوند و رودهن برای جلوگیری از ازدحام جمعیت واکسيناسيون

‍رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از تزریق روزانه 1300 دز واکسن کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: 2 سالن ورزشی در دماوند و رودهن برای جلوگیری از ازدحام جمعیت واکسيناسيون تجهیز می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبري تارود دماوند، حسن‌ خیرخواه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان دماوند اظهار داشت: پیرو موج جدید بیماری کرونا در کشور، شهرستان دماوند به سرعت در وضعیت قرمز قرار گرفت.

وی افزود: علی‌رغم تلاش مجموعه بهداشت و درمان و مسئولان شهرستان، آمار ابتلا به بیماری همچنان رو به افزایش است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: از آغاز سال جاری تاکنون، بالغ بر 3 هزار و 430 مورد تست pcr در شهرستان دماوند انجام شد که از این تعداد، هزار و 82 مورد مثبت بود.

خیرخواه تصریح کرد: همچنین در این مدت، 15 هزار و 700 مورد رپید تست انجام شد که تعداد 3 هزار و 676 مورد مثبت بود.

وی گفت: تاکنون بالغ بر 17 هزار و 400 دز واکسن در شهرستان دماوند تزریق شده که در هفته جاری، این امر با سرعت در دستور کار قرار گرفت و روزانه 1300 دز تزریق واکسن انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند بیان کرد: ما نیازمند تجهیز و استفاده از ظرفیت دو سالن ورزشی مناسب با هدف انجام واکسیناسیون در دماوند و رودهن هستیم که با توجه به حجم بالای مراجعات افراد، از ازدحام جلوگیری شود.

خیرخواه ادامه داد: در حال حاضر پیشنهاد استفاده از سالن کارگران در دماوند مطرح شده که امیدواریم با کمک شهرداری تجهیز و آماده استفاده شود.

وی تاکید کرد: برخی موضوعات از قبیل اینترنت و زیرساخت‌های مخابراتی، تأمین ملزومات و همچنین لزوم نظارت بیشتر بر اصناف بسیار حایز اهمیت است که باید مدنظر قرار گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند عنوان کرد: در خصوص نظارت بر اصناف، رستورانها و تالارهای پذیرایی، باید اقدامات لازم بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی اجرایی شود.

خیرخواه گفت: در حال حاضر تعداد 57 نفر بیمار کرونایی در بیمارستان سوم شعبان دماوند بستری هستند و ظرفیت بیمارستان تکمیل شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا