رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند:

۴۰ پایگاه کمیته امداد زکات فطره مردم دماوند را جمع‌آوری می‌کنند/ پرداخت غیرحضوری فطریه با هدف حفظ سلامت شهروندان دماوندی

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند گفت: همزمان با عید سعید فطر، ۴۰ پایگاه این نهاد در مناطق مختلف شهرستان نسبت به جمع‌آوری زکات فطره مردم اقدام می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهدی شعبانی در نشست هماهنگی جمع آوری زکات فطره در شهرستان دماوند که با حضور اعضا در فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار داشت: طبق سنت هر ساله و با توجه به مصوبه شورای عالی زکات کشور و با هماهنگی وزارت کشور، کمیته امداد متولی و مجاز به جمع‌آوری فطریه است.

این مقام مسئول با بیان اینکه پرداخت زکات سبب کاهش فاصله طبقاتی در میان اغنیا و فقرا می‌شود، تاکید کرد: تمام مردم وظیفه دارند در راستای فرهنگ‌سازی در خصوص پرداخت زکات در جامعه تلاش کنند.

وی با تاکید بر ضرورت جمع‌آوری فطریه به ‌صورت غیرحضوری و از طریق شیوه‌های الکترونیکی برای حفظ سلامت مردم با توجه به شیوع ویروس کرونا، گفت: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته، مناطقی که امکان شناسایی هستند به صورت حضوری و در غیراین صورت به صورت مجازی جمع آوری فطریه صورت می گیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند گفت: در راستای ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، شورای زکات فطریه شهرستان دماوند به موسساتی که مجوز خیریه دارند درخواست توزیع هولوگرام از استان نموده است.

شعبانی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، جهت پیشگیری و مقابله با قطع زنجیره ویروس، از روزه داران دماوندی می خواهیم به صورت غیرحضوری زکات فطریه عام را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۳۳۴۹، زکات فطریه سادات را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۱۶۱۵، کفاره غیرعمد را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۹۸۸۱ و کفاره عمد را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۸۱۵۵ واریز نمایند.

وی با بیان اینکه پس از جمع آوری فطریه در کمتر از ۲۴ ساعت به حساب نیازمندان واریز می شود، بیان کرد: مردم شهرستان دماوند در سال گذشته ۶۵ میلیون تومان زکات پرداخت کردند که شامل زکات فطریه عام، سادات و کفارات بوده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن