برگزاری یادواره ۳۷ شهید پاسدار در دماوند/ سردار شاهچراغی در دماوند: آمریکا با وجود عربده‌کشی‌ها به ایران التماس می‌کند

یادواره ۳۷ شهید پاسدار سپاه شهرستان دماوند با حضور فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران و پرشور مردمی در مسجد ولیعصر(عج) گیلاوند  برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، سردار محمدتقی شاهچراغی، فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در این مراسم اظهار کرد: می‌توان از دو آیه سوره انفال استفاده کرد و گذری به دورانی که شهدا جان دادند زد و نکاتی را عرض کرد.

وی بیان کرد: در قرآن و کلام بزرگان به خصوص معصومین سخنانی فراوانی داریم که مصداق آنها به صورت یقینی شهدا و کسانی که در این مسیر گام برمی‌دارند، است؛ هر آن کس که دل در گرو مکتب قرآن دارد و محبت اهل بیت (ع) در جانش جاری و ساری بوده، مصداق این آیه است.

*نخستین نشانه شهدا ایمان به خداست

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران تصریح کرد: نخستین نشانه شهدای ما ایمان به خداست، ایمان بستری است که حرکت انسانی تمام ویژگی‌های خوب را متجلی می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر ایمان باشد شجاعت، غیرت، همت و مقاومت وجود خواهد داشت، خاطرنشان کرد: اگر کسی بپذیرد فرزندش را به میدانی بفرست که حداقلش جراحت است، این ویژگی مهم را دارد، ما نمونه‌هایی داریم که عامل مؤثر ایمان را به خوبی نشان دادند.

* اردوگاه شهدا مملو از جلوه‌های ایمان است

شاهچراغی با بیان اینکه ایمان محور اساسی همه افعال و حرکاتی است که مورد عنایت خدا قرار می‌گیرد، گفت: اردوگاه شهدا مملو از جلوه‌های ایمان است و عاشورا برجسته‌ترین جلوه ایمان به خداست.

وی با بیان اینکه ایمان حلقه مفقودی خیلی از انسان‌هاست، اظهار کرد: بسیاری از گرفتاری‌های جامعه محصول عدم بی‌توجهی به باور خداست، اگر ایمان نباشد انسان نمی‌تواند مقابل دشمن ایستادگی کند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران با بیان اینکه دفاع مقدس و اردوگاه شهدا فراوان نمونه‌های ایستادگی و مقاومت دارد، تصریح کرد: کسی که دل در گرو خدا دارد مهم نیست که میدان نبرد کجاست میدان جنگ، فرهنگی یا سیاسی باشد، ایستادگی و مقاومت شرط پیروزی و اثربخشی است.

*ایستادگی بر اساس ایمان مایه سربلندی ملت‌هاست

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایستادگی بود و آن چیزی که ملت‌ها را سربلند می‌کند ایستادگی بر اساس ایمان به خداست، خاطرنشان کرد: قله رستگاری شهادت است و هیچ عظمتی در عالم جای شهادت را نمی‌گیرد.

شاهچراغی با بیان اینکه ایمان به خدا ایستادگی می‌آورد، گفت: امروز عظمت مردان و زنان ما با وجود همه مشکلات و اشکالات در حوزه اجرایی حب اهل بیت بوده و رمز بزرگی ملت ما عمل کردن به محبت اهل بیت (ع) یعنی ایمان به خداوند است.

وی بیان کرد: در حوادث جبهه مقاومت با همه وجود بزرگی مردم ایران احساس می‌شود، چراکه ایستادگی در مقابل دشمن با ثبات و ایمان منجر به فروپاشی نظام سلطه شده است.

*آمریکا با وجود عربده‌کشی‌ها به ایران التماس می‌کند

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران با بیان اینکه آمریکا با وجود عربده‌کشی‌ها به ایران التماس می‌کند و پیغام می‌دهد، تصریح کرد: بعد از حمله صهیونیست‌ها به فرودگاه T4 و شهادت چند مستشار سپاه، یک روز نیست که آب خوش از گلوی آنها پایین برود، با وجود اینکه هنوز ایران اقدامی نکرده است.

وی اظهار کرد: تن افسران آمریکایی‌ها وقتی از پشت بی‌سیم صدای جوان بسیجی حزب‌اللهی پاسدار را می‌شوند به لرزه می‌افتد، آنها می‌دانند که آن بسیجی یک عامل مؤثر در وجود خود دارد اما آن را نمی‌فهمد؛ آنها نمی‌دانند بسیجی که نقش محرکت و مکمل داشته عنصر مؤثری دارد که هر کسی دسترسی ندارد و آن اطاعت از ولی فقیه است.

شاهچراغی بیان کرد: دشمنان تلاش می‌کنند تا یک لکه سیاه در پروند مقام معظم رهبری پیدا کنند اما هرچه بیشتر می‌گردند بیشتر ناکام می‌مانند و در پاکی این انسان الهی مبهوت شدند،

وی در پایان با بیان اینکه بیشترین واژگان استفاده‌شده در کلام امام و رهبری وحدت بوده و این جنس اردوگاه شهداست، متذکر شد: اگر قرار باشد در این عالم در هر مقطعی از زمان هر کسی در جایگاه رفیع رستگاری قرار گیرد راهی جز پیمودن مسیر شهدا ندارد، خدا به این مسیر عزت می‌دهد همان‌طوری که به شهدا ماندگاری داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن