به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی صورت گرفت؛

برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموزی در دماوند + تصاویر

یادواره شهدای دانش‌آموزی شهرستان دماوند به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی با حضور بسیجیان، خانواده معظم شهدا در سالن قدسیه آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مهرداد پورفتحی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در این مراسم اظهار کرد: هدف از برگزاری یادواره شهدا، آشنایی بیشتر دانش آموزان و جوانان به اهمیت جایگاه ایثار و از خود گذشتگی در جامعه به ویژه با وجود جنگ اقتصادی در کشور است.

وی با بیان اینکه امروز جوانان و نوجوانان کشور به یک بلوغ سیاسی رسیده‌اند و همین امر موجب ترس دشمن شده است، خاطرنشان کرد: آشنا کردن دانش آموزان به شرایط کنونی کشور و رسیدن آنان به بلوغ سیاسی می‌تواند آینده‌سازان کشور را به استقلال و آزادی واقعی سوق دهد.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند اضافه کرد: دانش آموزان باید بر این امر واقف باشند که آرامش فعلی جامعه مرهون خون شهدا و ایثارگری جانبازان است و باید قدر آنان را بدانند و همواره یاد شهدای دانش‌آموز را گرامی بدارند.

*وجود ۳۱ شهید بسیج دانش‌آموز و فرهنگی در شهرستان دماوند

همچنین ملیحه رباط سرپوشی، فرمانده حوزه بسیج دانش‌آموزی شهید فهمیده خواهران دماوند در خصوص برنامه‌های این نهاد در هفته بسیج دانش‌آموزی، بیان کرد: برگزاری یادواره شهدای در سطح مدارس، برگزاری همایش ‘نهضت ما زنده‌ایم’ در خصوص حجاب و عفاف، برگزاری نشست‌های سیاسی روشنگری و … از جمله برنامه‌هایی بود که در این هفته برگزار شد.

وی تصریح کرد: شعار هفته بسیج دانش‌آموزی ‘دانش‌آموز انقلابی و مدرسه انقلابی’ بود که در تمام مدارس شهرستان مسابقات نقاشی با این مضمون برگزار شد.

فرمانده حوزه بسیج دانش‌آموزی شهید فهمیده خواهران دماوند با بیان اینکه یادواره شهدای دانش‌آموز در کل مدارس شهرستان برگزار می‌شود و این یادواره به صورت پایلوت در دبیرستان عبدالله توسلی و حضرت رقیه (س) برگزار شد، اضافه کرد: ۳۱ شهید بسیج دانش‌آموز و فرهنگی در شهرستان دماوند داریم که از این تعداد ۱۳ شهید مربوط به شهدای بسیج دانش‌آموزی شهرستان هستند.

انتها پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن