با جمعی از هنرمندان و  اساتید خوشنویسی کشور صورت گرفت؛

برگزاری آیین یادبود و نکوداشت استاد حسین نوروزی احمدآبادی در دماوند

مراسم یادبود و نکوداشت زنده یاد استاد «حسین نوروزی احمدآبادی» از اساتید قدیمی خوشنویسی ایران در فرهنگسرای کوثر شهر دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، این مراسم با حضور استاد «عباس اخوین» از اساتید و چهره ماندگار خوشنویسی کشور، خانواده زنده یاد استاد «حسین نوروزی احمدآبادی»، مسئولان و جمعی از هنرمندان با همت انجمن خوشنویسان ایران شعبه دماوند برگزار گردید.

در این مراسم اساتیدی و پیشکسوتان هنرمندی همچون «عباس اخوین»، «محمد صادق احدپور» و «سیف الله محمدیان» سخنرانی کردند و سپس فیلمی در مورد زندگی این هنرمند خوشنویس به نمایش درآمد.

در ادامه مراسم نکوداشت استاد «حسین نوروزی احمدآبادی» نمایشگاهی از آثار چشم نواز این هنرمند فرهیخته افتتاح گردید ;i در این نمایشگاه ۲۵ اثر استاد به مدت سه روز در نگارخانه مجتمع فرهنگی کوثر دماوند جهت بازدید علاقمندان به هنر خوشنویسی درمعرض نمایش قرار گرفته است.

شایان ذکر است این مراسم با همراهی خانواده استاد «حسین نوروزی احمدآبادی» به انجام رسید و در خاتمه «فرهاد نوروزی احمدآبادی» فرزند استاد طی سخنانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان به شرح مختصر زندگی نامه استاد پرداخت.

*نگاهی کوتاه به زندگینامه استاد «حسین نوروزی احمدآبادی» اساتید پیشکسوت خوشنویسی ایران

استاد «حسین نوروزی احمدآبادی» متولد ۳۰ بهمن ۱۳۱۸ اهالی محله احمدآباد شهر دماوند  است و از از فارغ التحصیل فوق دیپلم رشته قضائی از کانون سر دفتران وزارت دادگستری در سال ۱۳۴۰ می باشد و از ۱۳ سالگی به جهت علاقه زیاد به خط و خوشنویسی به این هنر روی آورد.

وی ۵۷ سال از عمر خود را در خدمت خط و خوشنویسی صرف نموده و اصولاً غیر از این حرفه ای چه آزاد و نیز دولتی نداشته است.

این هنرمند سال های زیادی در تابلو سازی و حدود ۳۵ سال آتلیه فعالیت داشته و خوشنویسی چاپخانه ها و لیتوگرافی های بیشتر تهران و شهرستان ها را انجام داده است.

این هنرمند در سال شصت و هشت غزلیات حافظ و در سال هفتاد غزلیات عراقی و همچنین دو دوره قرآن مجید و قرآن کریم در قطع بزرگتر از رحلی که حدود شانزده سال بطول انجامید تحریر نموده و در سال نود و دو نیز رباعیات خیام را به خط نستعلیق نگاشته است.

گفتنی است استاد نوروزی احمد آبادی سه نمایشگاه در تهران و یک نمایشگاه در ایالت مریلند آمریکا برگزار نموده و در اکثر نمایشگاه های جمعی انجمن خوشنویسان ایران شرکت داشته و این نمایشگاه چهارمین نمایشگاه انفرادی ایشان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن