شهردار دماوند در نشست ساماندهی گلزار شهدا مطرح کرد؛

تاخیر در تکمیل ساماندهی گلزار شهدای محله درویش دماوند به علت عدم ناهماهنگی در انتخاب پیمانکار/ پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان جهت ساماندهی گلزار شهدای محله درویش توسط شهرداری دماوند

شهردار دماوند با بیان اینکه تاخیر در تکمیل ساماندهی گلزار شهدای محله درویش به علت عدم ناهماهنگی سایر ارگان‌ها در انتخاب پیمانکار بوده است، گفت: ۵۰۰ میلیون تومان جهت ساماندهی گلزار شهدای محله درویش توسط شهرداری دماوند پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود، عباس صفری در نشست ساماندهی گلزار شهدای شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان اظهار کرد: بر اساس یک تفاهم نامه سه جانبه بنا شد تا با مشارکت سایر نهادها ساماندهی گلزار شهدا صورت گیرد که یک نمونه آن گلزار شهدای دشتمزار است.

وی ادامه داد: نکته مهم در این تفاهم نامه این است که در هیچ بندی اشاره نشده که ابتدا شهرداری برود، سپس سازمان زیباسازی شهری و سپس با تاکید عملکرد پرداخت ها صورت گیرد، از نظر من این چنین کاری جالب نباشد.

*متولیان ساماندهی گلزار شهدا نباید خود را کنار بکشند و فقط شهرداری را مقابل خانواده شهدا قرار دهند/ با انتخاب پیمانکار از سوی شهرداری دماوند روند ساماندهی گلزار شهدای محله درویش به نتیجه می‌رسید

شهردار دماوند تصریح کرد: برخورد این گونه با موضوعات درست نیست که در ابتدای کار باشیم اما بعد کنار برویم و ارگانی را در مقابل خانواده شهدا قرار دهیم.

صفری درباره مشکلات روند ساماندهی گلزار شهدای محله درویش شهر دماوند گفت: در این موضوع تفاهم نامه‌ای بین شهرداری، بنیاد شهید و میراث فرهنگی بسته شد و طبق آن میراث فرهنگی نقشه‌ها را تهیه و برآورد هزینه کرد.

وی افزود: تا امروز نزدیک ۵۰۰ میلیون تومان توسط شهرداری دماوند پرداخت شده و در ادامه هم تعهد دادیم که کار انجام شود، اما در نهایت پیمانکار میراث فرهنگی کنار گذاشته شد و دوباره مجبور به جذب پیمانکار شدیم؛ در کل می‌خواهم بگوییم در قراردادی با این مبلغ می‌توانستیم از پیمانکارهای شهرداری استفاده کنیم نه اینکه ۲ پیمانکار را کنار بزنیم.

*متولی ساماندهی گلزار شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران است 

شهردار دماوند تصریح کرد: در چنین موضوعاتی متولی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و باید ساماندهی صورت گیرد و بعد تحویل شهرداری داده شود.

صفری در ادامه گفت: ما موضوع در گلزارهای شهدا در کنار همه متولیان هستیم و مکلف هستیم که ساماندهی به نحوه احسنت برگزار شود، همه وظیفه داریم این کار را درست انجام دهیم.

صفری خاطرنشان کرد: گلزارهای شهدا در آرامستان‌های قدیمی شهر قرار دارد و به همین خاطر در اختیار متولیان این آرامستان‌ها قرار دارد که اگر بخواهند به شهرداری تحویل بدهند ما آماده پذیرش هستیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن