بازدید اعضای کارگروه رونق تولید از واحدهای تولیدی در روستای گلاهک و خورین بخش رودهن/ فرماندار دماوند: واحدهای تولیدی به سبب افزایش قیمت‌ها در مضیقه نقدینگی قرار گرفته‌اند

فرماندار شهرستان دماوند گفت: برخی از واحدهای تولیدی در شهرستان دماوند به سبب افزایش قیمت‌ها در مضیقه نقدینگی قرار گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تارود،  اعضای کارگروه رونق تولید شهرستان دماوند از واحدهای تولیدی دامداری صدریا و مرغداری عبدالهی در روستای خورین و گلاهک بخش رودهن بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مرکز تولیدی قرار گرفتند.

مشکلاتی همچون بانکی، گازرسانی برق و ساخت و سازهای اطراف از جمله مشکلات مطرح شده در این بازدید از  واحد دامداری صدریا در روستای خورین بوده است.

همچنین مشکلات تسهیلات بانکی و درخواست وام کم بهره، تغییر مجوز فعالیت کاری از مرغداری به بوقلمون و لزوم همکاری اداره ثبت جهت دریافت تسهیلات بانکی در بازدید دیگر از واحد مرغداری عبدالهی در روستای گلاهک عنوان شد.

مجید صفری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این بازدید از این واحدهای تولیدی غیرفعال در بخش رودهن اظهار کرد: به منظور بررسی مشکلات کارگاه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها در راستای رونق تولید و براساس قرار هفتگی، سه واحد تولیدی شامل دو مرغداری در رودهن و یک دامداری در خورین بخش رودهن مورد بررسی قرار گرفتند.

وی افزود: عمده مشکلات این واحدها مربوط به حوزه تسهیلات است که مقرر شد با حضور مدیران بانکی مخصوصاً بانک کشاورزی این موضوعات در کارگروه رفع موانع تولید استان مورد بررسی قرار گیرند.

فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: مقرر شده که یکی از مرغداری‌ها با کمک دامپزشکی به پرورش بوقلمون تبدیل شود، مشکل مرتبط با سند نیز طی جلسه ویژه‌ای با حضور رئیس حوزه قضایی بخش برطرف خواهد شد.

صفری تاکید کرد: مشکل مهم دامداری خورین در بخش آب و گاز است که در بخش آب مقرر شد برای صدور مجوز از استان کمک گرفته شود، در زمینه گاز نیز استان در جهت رفع مشکل موجود کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: عمدتاً مشکلات این واحدهای تولیدی در منطقه در زمینه تسهیلات بانکی است که استان باید در این زمینه به شهرستان کمک کند و مدیران عامل بانک‌های استان و شهرستان برای سرپا نگه‌داشتن واحدها اقدامات لازم را به عمل آورند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: واحدهای تولیدی به سبب افزایش قیمت‌ها در مضیقه نقدینگی قرار گرفته‌اند که امید است این مهم در استان به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد.

صفری تصریح کرد: اگر در استان پیگیری‌های بهتری انجام شود به قول‌هایمان در جهت رفع مشکلات این سه واحد تولیدی در هفته دولت عمل خواهیم کرد تا آنها مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن