در راستای بزرگداشت هفته منابع‌طبیعی و آبخیزداری؛

گردهمایی تعاونی فراگیر منابع‌طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی در شهرستان دماوند برگزار شد

در هفتمین روز از هفته منابع‌طبیعی با شعار مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز، مشارکت مردم و اقتصادمقاومتی، گردهمایی تعاونی فراگیر منابع طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی در اردوگاه شهید مصطفی‌خمینی شهرستان دماوند برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تارود، گردهمایی تعاونی فراگیر منابع‌طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند، ائمه جمعه شهرهای دماوند و آبسرد و جمعی از مسئولان شهرستانی به همراه مشاور مدیر کل و روسای ادارات آموزش و ترویج اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری، امور مراتع اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان تهران و اعضا و فعالان تعاونی فراگیر منابع‌طبیعی، آبخیزداری و کشاورزی با حمایت پست‌بانک شعبه روستای جابان و مرکز مایه‌کوبی پرنده آبی برگزار گردید.
در این همایش علی خلیلی، رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند با اشاره به شعار روز هفتم هفته منابع‌طبیعی و تاکیدات مقام معظم رهبری اظهار داشت: فرهنگ منابع‌طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل گردد و مشارکت عمومی و تشکیل تعاونی‌ها به عنوان یکی از راه‌های دست‌یابی به این هدف است.
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلم‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند نیز با اشاره به پتانسیل بالای شهرستان دماوند به اهمیت توسعه زیست‌محیطی و افزایش سرانه فضای سبز شهرستان دماوند پرداخت.
وی با اشاره به لزوم یاری دولت از بخش خصوصی و مشارکت عمومی مردم در زمینه‌های مختلف، بهره ‌گیری از نیروهای جوان متخصص فارغ‌التحصیل در بخش‌های کشاورزی و منابع‌طبیعی را راهکاری در جهت افزایش کارایی تعاونی‌ها برشمرد.
مجید صفری، سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند نیز در این همایش با ابراز خرسندی از ایجاد تعاونی‌ها و مشارکت مردم در انجام امور در بخش‌های مختلف، وجود تعاونی‌ها را در پیشبرد و توسعه امور ضروری و حیاتی خواند.
در ادامه این همایش جلیل‌نژاد، ‌مشاور مدیر کل و رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان تهران، ضمن ابراز خرسندی از همراهی مسئولان نهادهای دست‌اندرکار در تحقق اهداف مشترک زیست‌محیطی، خواستار همدلی، همراهی و مشارکت مسئولان در این خصوص شد.
گفتنی است که در این پایان این همایش، از دهیاران پیشگام و مدیران دست اندرکار در راه‌اندازی و تحقق تعاونی فراگیر منابع طبیعی شهرستان دماوند، با اهدای لوح تقدیر و تندیس مزین به نشان منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن