گردهمایی تخصصی گزینش‌گران آموزش‌پرورش شهرستان‌های استان تهران به میزبانی شهرستان دماوند برگزار شد | تارود | اخبار دماوند, اخبار کیلان, اخبار آبسرد, اخبار رودهن
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
<p style='color:black;font-size:12px'>با حضور مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کشور؛</p>  گردهمایی تخصصی گزینش‌گران آموزش‌پرورش شهرستان‌های استان تهران به میزبانی شهرستان دماوند برگزار شد

گردهمایی تخصصی گزینش‌گران آموزش‌پرورش شهرستان‌های استان تهران با حضور مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کشور به میزبانی شهرستان دماوند برگزار شد.

احمد طاهر سلطانی، مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش کشور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود در خصوص استخدام بر اساس ماده ۲۸ اظهار کرد: ما در سال جاری بالغ‌بر ۱۷ هزار نفر استخدام پیمانی به‌صورت آزمونی داشتیم و مقرر شد از ۱۳ مرداد ماه مصاحبه تخصصی و بازبینی پرونده آغاز شود.
وی افزود: بر اساس توافق صورت گرفته از ۲۵ شهریورماه بر اساس لیست سازمان سنجش یک برابر ظرفیت به گزینش معرفی می‌شود و تا ۲۵ مهرماه نتایج گزینش اعلام خواهد شد.
مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی ادامه داد: گزینش ما در سه محور اخلاقی، سیاسی و اعتقادی انجام می‌شود و پس‌ازآن، استعلامات موردنیاز صورت می‌گیرد و تا اتمام پرونده صدور رأی انجام نخواهد شد.
طاهر سلطانی خاطرنشان کرد: پایه و اساس همه گزینش‌ها آموزش‌وپرورش است و حساسیت بسیاری در این خصوص وجود دارد، زیرا ما فرزندانمان را در اختیار معلمان قرار می‌دهیم، معلمان الگوی دانش آموزان هستند و بر این اساس باید حساسیت خاصی در گزینش داشته باشیم.

وی عنوان کرد: اگر فردی در مرحله گزینش رد صلاحیت شود پرونده او در سه مرحله موردبررسی و تجدیدنظر قرار می‌گیرد و درنهایت رأی نهایی در هیئت مرکزی بررسی و صادر می‌شود.
مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی با اشاره به‌اتفاقی که در سال تحصیلی گذشته در یکی از مدارس منطقه دو تهران رخ داد تصریح کرد: پرونده شخص متخلف کاملاً بررسی شده و بیانگر این مطلب است که کوتاهی در گزینش صورت نگرفته است؛ ما مستنداتی که نیاز بود به دادگاه فرستادیم و ایرادی به کار گزینش گرفته نشده است.
طاهر سلطانی عنوان کرد: در این خصوص ما امسال حساسیت خود را بیشتر کردیم و بخشنامه‌هایی صادر شده است، مدارس غیردولتی بیش از ۶۰ درصد کار گزینش ما را در بر می‌گیرد اما بااین‌وجود ما این حساسیت را بیشتر کردیم و به‌این‌ترتیب هیچ معلمی تا تاییده گزینش نداشته باشد حق ورود به کلاس درس ندارد.
وی از وجود یک میلیون و ۷۰۰ هزار معلم و کادر اداری خبر داد که از این تعداد ۷۰۰ هزار نفر بازنشسته و یک میلیون نفر مشغول به کار هستند.

*سهمیه آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند در جذب آزمون استخدامی پیمانی ۲۷ نفر است

همچنین رضا روستایی، مدیر هسته گزینش شهرستان‌های استان تهران در خصوص این گردهمایی دو روزه تخصصی گزینش گران شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: ما در هر ۲۱ منطقه تهران نماینده گزینش داریم اما در برخی از مناطق بزرگ‌تر دو نفر و در مناطق کوچک‌تر حداقل یک نفر به‌عنوان نماینده گزینش وجود دارد.
وی افزود: این همایش با محوریت آزمون استخدامی پیمانی ماده ۲۸ و دانشگاه فرهنگیان و جذب غیردولتی برگزار شد.
مدیر هسته گزینش شهرستان‌های استان تهران ادامه داد: بیشترین سهمیه میزان جذب در سطح کشور مربوط به شهرستان‌های استان تهران است و آن هم به دلیل دو شهرستان پرجمعیت پردیس و پرند است، به این جهت نیاز به نیروی آموزش‌وپرورش در این دو منطقه بسیار احساس می‌شود.
مدیر هسته گزینش شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: در سال جاری آمار جذب ما تعداد هزار و ۵۴۷ نفر سهمیه جذب شهرستان‌های استان تهران در همه رشته‌هاست، این نشست تخصصی جهت هماهنگی در این خصوص برگزار شد؛ از روز شنبه مصاحبه تخصصی این افراد آغاز می‌شود و با فعالیت گروهی چهار نفره نتیجه امر به گزینش معرفی‌شده و با بررسی صلاحیت‌ها این افراد مشغول به کار می‌شوند.

روستایی گفت: دانشگاه فرهنگیان مرجع رسمی جذب نیرو در آموزش‌وپرورش است، در سال جاری با تلاش‌های صورت گرفته شاهد جذب ۲۵ هزار نفر در کشور و هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان‌ها هستیم که این افراد در چهار سال آینده به مجموعه ما افزوده می‌شوند، زیرا باید در دانشگاه مراحل آموزش را طی کرده و با دریافت مدرک لیسانس به‌عنوان معلم مشغول به کار شوند.
وی در خصوص جذب نیرو در مدارس غیردولتی و آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان خارجه در شهرستان‌ها بیان کرد: به‌تازگی شاهد توسعه زیادی در این خصوص هستیم که جذب این افراد به‌صورت عمده بر عهده آموزش‌وپرورش است؛ همکاران ما پرونده‌ها را تشکیل می‌دهند و پس از انجام تحقیقات نسبت به محل کار، سکونت و مصاحبه اقدام می‌کنند و پس از استعلام، نظرات صادر می‌شود.
مدیر هسته گزینش شهرستان‌های استان تهران بابیان اینکه این نشست برای اولین بار در شهرستان‌های استان تهران برگزار شد تأکید کرد: در این نشست بازآموزی و آموزش تخصصی مراحل تحقیق مورد پیگیری قرار گرفت، اکثر افراد شرکت‌کننده به‌عنوان محقق هستند که باید کاملاً آماده و از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به‌ویژه در مورد منبع‌یابی باید به‌روز باشند.
روستایی اظهار کرد: سهمیه آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند در جذب آزمون استخدامی پیمانی ۲۷ نفر است که البته همه این افراد استخدام نمی‌شوند، بلکه تعدادی از افراد بر اساس رتبه علمی، مصاحبه شغلی، پزشکی، اعتقادی و سیاسی جذب‌شده و با گذراندن دوره آموزشی مشغول به‌کار می‌شوند.

انتهای پیام/

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy free download
download redmi firmware
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free

لینک کوتاه مطلب: https://tarood.ir/?p=162457
false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true