گرامیداشت روز فرهنگ عمومی در دماوند

گرامیداشت روز فرهنگ عمومی در شهر دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مراسم گرامیداشت روز فرهنگ عمومی با مشارکت  شهرداری و شورای اسلامی شهر دماوند، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های هنری و ادبی شهرستان دماوند، و همکاری ادارات میراث فرهنگی و اوقاف و امور خیریه، و با حضور جمعی از مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر در محل سینما پرستوی شهر دماوند برگزار شد.

از بخشهای اجرایی این مراسم می توان به موارد پیش رو اشاره کرد.

اجرای نمایش توسط رضا همتی از هنرمندان حوزه تئاتر شهرستان دماوند، ‌شعرسرایی شاعران منطقه حسین نوروزی، مرتضی اسدالهی و اسماعیل علیان، همچنین قصه خوانی محمدجواد حاج آخوندی که به گویش محلی اجرا گردید.

در ادامه حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه دماوند اظهار داشت: باید از زبان هنر در قالب‌های فیلم، تئاتر، عکس، خط و نقاشی برای شناساندن فرهنگ عمومی در حوزه‌های مختلف استفاده شود.

وی افزود: برای سلامت روح و روان افراد جامعه باید اخلاق اسلامی و احترام متقابل و فرهنگ صبر و تحمل گسترش یابد.

امام جمعه دماوند بیان کرد: برای اینکه از نظر اقتصادی قوی تر شویم باید فرهنگ قناعت و صرفه جویی و بهینه مصرف کردن و درست مصرف کردن نهادینه شود.

فتاح دماوندی تصریح کرد: برای تامین نیروی انسانی کشور و برای برتری نظامی و اجتماعی در جهان باید باید فرهنگ فرزند آوری و فرزند پروری رواج پیدا کند.

وی گفت: فرهنگ اسلامی ایرانی ما این سال ها مورد هجمه و نفوذ دشمنان قرار گرفته است.

امام جمعه دماوند عنوان کرد: فیلم‌ها و سریال‌های هالیوودی و سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره‌ای فرهنگ عمومی ما را هدف قرار گرفته‌اند.

فتاح دماوندی بیان کرد: وقتی فرهنگ پوشش زنان و مردان ما به سبک غربی به سوی برهنگی پیش رود، دلبستگی‌های بی‌پایه به نامحرمان باعث فروپاشی خانواده ها می‌شود.

همچنین در این مراسم فیلم کوتاهی با عنوان”دماوند” پخش گردید؛ در این فیلم علیرضا غلامرضایی «تصویربرداری و تدوین»، وحید رضایی «نویسندگی»، و مهناز اکبری «گویندگی متن» را برعهده داشتند.

در پایان این مراسم نیز از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و ادب و هنر شهرستان دماوند از جمله اساتید حجت الاسلام آقایی و آقایان مرحوم  حسین نوروزی(خوشنویس)، دکتر مهدی علمداری، حاج ولی الله فتاح دماوندی، سیف الله محمدیان، احمد نصیری، عیسی احمدی، حسین  حداد، حسین نوروزی (شاعر)، داوود مسلمی، محمد جواد حاج آخوندی، حسین ناصری، مرتضی اسدالهی، مصطفی کریمی، عباس ذاکری، تقی مرشدی تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا