امام جمعه شهرستان دماوند:

تشکیل 18 کارگروه ویژه گرامیداشت برنامه‌های دهه فجر در دماوند

امام جمعه شهرستان دماوند از تشکیل 18 کارگروه ویژه گرامیداشت برنامه‌های ایام دهه فجر در این شهرستان خبر داد و گفت: محتوای مفید در خصوص برنامه‌های دهه فجر و اهداف انقلاب در اولویت باشد.

به گزارش پایگاه خبری تارود، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی در نشست هماهنگی و هم‌اندیشی ویژه گرامیداشت برنامه‌های ایام الله دهه فجر در شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان ادارات اظهار داشت: انقلاب اسلامی مردمی و الهی بود و با گذشت 40 سال از آن شعارها و اهدافش هنوز تغییری پیدا نکرده است که این نشان می‌دهد انقلاب اسلامی بر بنیان محکمی پایه‌گذاری شده است.

وی افزود: طبق دستورالعمل‌ها برنامه‌های گرامیداشت ایام دهه فجر در قالب 18 کارگروه برگزار خواهد شد.

امام جمعه دماوند بیان کرد: کارگروه‌هایی که در سطح شهرستان تشکیل شده است باید با این هدف تلاش کنند که کارآیی و موفقیت‌های انقلاب و نظام را به مردم تبیین کند و مردم در جشن پیروزی انقلاب با شور و نشاط شرکت کنند.

فتاح دماوندی ادامه داد: باید دهه فجر باشکوه مقدمه برگزاری انتخابات باشکوه باشد، همچنین شور و نشاط و امیدی را در شهرستان ایجاد و فضای روانی مثبتی را در جامعه القا کند تا مردم به حضور حداکثری در انتخابات تشویق و ترغیب شوند.

وی تصریح کرد: کارگروه‌های ارتباطات و اطلاع‌رسانی، دانشجویی، کار و کارگری، ورزش و جوانان، روستایی و عشایری، فضاسازی و مدیریت شهری، کارگروه قرآن، تشکل‌های دینی و مردمی، زنان و خانواده، دانش‌آموزی و فرهنگیان، اصناف و بازاریان، بسیج،‌ کمیته امداد، شبکه بهداشت و درمان، سپاه، هلال‌احمر، بهزیستی، تأمین اجتماعی و صندوق‌های قرض‌الحسنه، دادگستری، ایثارگران، سازمان حمل و نقل شهرداری، فرهنگی هنری و ادارات خدمات رسان در این ایام فعالیت خواهند کرد.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: در برگزاری برنامه‌ها تمرکز بر محتوا در خصوص دهه فجر و اهداف انقلاب در اولویت می‌باشد و برگزاری گفتمان‌های چالشی و کرسی‌های آزاداندیشی بلامانع است.

فتاح دماوندی عنوان کرد: طبیعتاً برنامه‌های دهه فجر مزین به نام سردار سلیمانی خواهد بود و مرام و مسلک این شهید را می‌توان در این دهه با جمع‌آوری محتوای خوب تبیین کرد.

وی افزود: شهید سلیمانی برای انقلاب و جمهوری اسلامی تلاش کرد و از بین مسئولان جمهوری اسلامی شخصی تراز بود، دهه فجر مقارن با چهلمین روز از شهادت سردار سلیمانی است بنابراین الگوسازی و اسوه سازی در این دهه اهمیت دارد.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب مبنای اقدامات و برنامه‌های همه کارگروه‌ها در ایام الله دهه فجر است، باید در شهرستان دماوند این بیانیه عملیاتی و اجرایی و عینی باشد که نقش آموزش و پرورش در این رابطه بسیار حائز اهمیت است.

فتاح دماوندی ادامه داد: یکی از وظایف ما این است که دستاوردهای چهل ساله انقلاب را به مردم بازگو کنیم، همچنین موظف هستیم اقداماتی که هنوز انجام نشده و نیاز به پیگیری دارند را بیان کنیم.

وی گفت: از کارگروه‌های فرهنگی و هنری، امور مساجد و کانون‌های مرتبط انتظار می‌رود اقدامات موضوعی مثبتی را با هماهنگی ادارات دیگر از جمله اداره ارشاد در دهه فجر پیش‌بینی کنند.

امام جمعه شهرستان دماوند تاکید داشت: بسیج هنرمندان، انجمن‌های هنری، معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه و نیروی انتظامی، امور کتابخانه‌ها و… می‌توانند با هم افزایی یکدیگر بخشی از خدمات نظام اسلامی را در قالب هنر ارائه دهند.

فتاح دماوندی افزود: اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی موظف است فعالیت‌هایش را به طور موضوعی و محتوایی ارائه دهد و در مناسبت‌های ملی و مذهبی با توجه به نیازهای شهرستان حرف موضوعی داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از کارگروه‌های بسیار مهم کارگروه فضای مجازی است، گفت: ما نسبت به انقلاب دِین داریم و انتظار می‌رود فعالان فضای مجازی کلیپ‌هایی را تولید کنند نه اینکه کلیپ‌های آماده را منتشر کنند.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: برای دهه فجر و کارکردهای انقلاب در شهرستان دماوند باید تولید محتوا داشته باشیم، فضای مجازی باید بتواند نتیجه تلاش و زحمات تمام کارگروه‌ها را با تولید محتوای مناسب منتشر کند.

فتاح دماوندی گفت: کارگروه اماکن مقدسه و نیز مساجد از دیگر کارگروه‌های مهم هستند، مساجد پایگاه انقلاب بوده، هستند و خواهند بود بنابراین نباید این سنگر را ضعیف ببینیم بلکه مساجد در حوزه فرهنگی بسیار فعال و تقویت شوند.

وی تصریح کرد: امروزه در برهه‌ای هستیم که از نظر نظامی قوی هستیم اما از نظر اقتصادی و فرهنگی و هنری و اجتماعی باید قوی‌تر شویم، زیرا ایران الگوی رهبران و کشورهای حلقه مقاومت شده است و کشورهای غرب آسیا به ما و تولید محتوای ما نگاه می‌کنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن